Noro: Romi s palicami napadli v novomeškem Tuš Planetu (video)

Datum:

Skupina Romov je včeraj popoldne s palicami napadla v novomeškem supermarketu Tuš na Topliški cesti. Posnetek napada z varnostnih kamer je na spletu objavil eden od uporabnikov Facebooka.

Kaj se je dogajalo, natančneje ni znano. Na posnetku, ki je nastal okoli 15.15, je videti skupino osmih ali devetih Romov, med katerimi so nekateri opremljeni s palicami. Gredo iz dela, kjer so kinodvorane Cinaplexxa, v del, kjer sta picerija Oljka in Tušev supermarket Planet. Nato se posnetek konča.

Uporabnik Facebooka je ob tem zapisal: “Spet cigani v tuš Novo Mesto napadajo v trgovini nas napadajo s palicami.” Za odgovore o tem, kaj se je dogajalo, smo povprašali policijo. Odgovore bomo objavili takoj, ko jih prejmemo.

Slovenska vlada kljub temu očitno še naprej meni, da spremembe zakonodaje, ki bi urejale romsko problematiko, niso potrebne. Nedavno so namreč vladni poslanci v državnem zboru zavrnili paket zakonodaje, ki bi reševala tudi romska vprašanja, in ga je v državni zbor s 31.500 podpisi volivcev vložilo 11 občin Dolenjske, Bele krajine in Posavja.

Moja Dolenjska.

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...