Nov strelski obračun. V Mehiki ubili tudi župana

Datum:

Med protestom v mestu San Juan Chamula na jugu Mehike je bilo s strelnim orožjem ubitih pet ljudi, med njimi župan in še dva predstavnika mestnih oblasti. Kdo je streljal na množico, za zdaj ni znano.

Incident se je zgodil med protestom prebivalcev okoliških skupnosti, ki so zahtevali izgradnjo javne infrastrukture in financiranje umetniškega programa, je povedal predstavnik vlade v zvezni državi Chiapas Juan Carlos Gomez Aranda.

Poleg župana mesta s 87.000 prebivalci Dominga Lopeza Gonzaleza so bili v streljanju ubiti še mestni uradnik, mestni svetnik, voznik in domačin. Še 12 ljudi je bilo ranjenih.

Oblasti obljubjajo, da bodo odgovorni kaznovani
Tožilstvo je uvedlo preiskavo o streljanju, oblasti pa so prebivalce pozvale, naj ostanejo mirni, in jim zagotovile, da bodo odgovorni prišli pred roko pravice. San Juan Chamula, mesto z večinskim domorodnim in katoliškim prebivalstvom, je bilo v preteklosti že prizorišče nasilnih konfliktov s protestanti, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

J.F., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Ruska prijateljica Pirc Musarjeve državljanstvo dobila brez vidnih rezultatov v športu

Tesna prijateljica predsednice republike Nataša Pirc Musar, udeležena tudi...

Cigler Kralj o kmetijski katastrofi: “Škoda bo ogromna po vsej Sloveniji”

Kmetijstvo se letos sooča z veliko stisko zaradi vročine...