Nova zmaga Lindsey Vonn, Štuhčeva pod pričakovanji

Datum:

Lindsey Vonn je zmagovalka smuka za svetovni pokal v Cortini d’Ampezzo. Drugouvrščeno Lariso Yurkov je Američanka prehitelka za 28 stotink sekunde in tako še povečala prednost v smukaškem seštevku svetovnega pokala. Ilka Štuhec je tekmo končala na 17. mestu.

Američanka Lindsey Vonn je tudi danes progo odpeljala brezkompromisno in potrdila status najboljše smukačice letošnje sezone. Druga je bila Kanadčanka Larisa Yurkov  (+0.28), tretje pa vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Švicarka Lara Gut (+0.67).

Vonnova v skupnem seštevku zdaj zaostaja le še za deset točk
Američanka se je z novo zmago utrdila na prvem mestu v smukaški razvrstitvi, medtem ko je v skupnem seštevku svetovnega pokala zaostanek za Laro Gut s 50 točk stopila zgolj na 10. Švicarka je bila danes tretja, a jo jutri čaka nov preizkus, saj je Vonnova najboljša tudi v superveleslalomu – še več, Američanka je zmagala na obeh SuperG-jih v letošnji sezoni.

Neprepričljiva Štuhčeva
Ilka Štuhec danes ni odpeljala tako, kot zna. Že do prvega vmesnega časa si je nabrala 62 stotink zaostanka, nato pa je še naprej večala svoj zaostanek, ki se je ustavil pri dveh sekundah in 27 stotinkah. To je zadostovalo za 17. mesto, kar je za 25-letno smučarko zagotovo razočaranje, saj je po prvem treningu, ko je bila 9., zagotovo pričakovala več.

Jutri ob 11.30 bo na progi Olympia delle Tofane na sporedu še ženski superveleslalom.