Zakaj Katičeva laže o revizijskem poročilu – se boji Goloba?

Datum:

Predsednik vlade je v začetku tedna pozval kabinet pravosodne ministrice Andreje Katič, naj mu posreduje revizijsko poročilo o spornem nakupu nesojene sodne stavbe na Litijski cesti v Ljubljani. Predsednik vlade poročila, ki naj bi ga močno obremenjevalo, očitno še vedno ni dobil v roke, saj na ministrstvu iščejo “podlage” za javno objavo poročila. Pri tem pa prihaja do novih zapletov. 

                   

Pravosodna ministrica Andreja Katič je še vedno edina članica vladne ekipe, ki je (uradno) seznanjena z vsebino revizije. S poročilom so seznanjeni tudi nekateri mediji, ki spadajo pod okrilje tranzicijske levice. Predsednik vlade poročila naj še ne bi videl, ker naj bi revizorka Suzana Hötzl ministrici prepovedala pošiljanje sporočila brez njenega dovoljenja.

Revizorka pa je trenutno na letnem 14-dnevnem dopustu. Že samo dejstvo, da revizorka odreja ministrici, kaj ta lahko stori oz. česa ne sme storiti, je nenavadno. Konec koncev je ministrica tista, ki vodi ministrstvo. Ta naj bi sicer že naročila zaposlenim na ministrstvu, da se poročilo spremeni v dokument javnega značaja.

Poročilo naj ne bi bilo javno objavljeno tudi zaradi tega, ker je ministrica prepričana, da je nedokončano. Trdi, da bi morala revizorka omogočiti vpogled vsem vpletenim. Revizorka pa se pri tem sklicuje na revizijski pravilnik.

A po naših informacijah so navedbe pravosodne ministrice laž. Vodja službe za notranjo revizijo Suzana Hötzl naj tega ministrici ne bi nikoli dejala, niti ni tega nikoli zapisala. Ravno nasprotno, tako ministrici kot medijem je povedala, da je revizija zaključena, samo poročilo pa je informacija javnega značaja.

Poročilo obremenjuje državni vrh
Poročilo naj bi razkrivalo to, na kar je opozicija ves čas opozarjala. Primarno odgovornost za sporni nakup je iskati v odstopljeni pravosodni ministrici Dominiki Švarc Pipan, ki je podpisala nakup, kot tudi v finančnem ministru Klemnu Boštjančiču in predsedniku vlade Robertu Golobu. Nakup brez njune vednosti ne bi bil mogoč, je večkrat poudaril vodja opozicije Janez Janša.

Poročilo naj bi Goloba, Boštjančiča in Švarc Pipanovo bremenilo nezakonite prerazporeditve denarja iz proračunske rezerve.

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki