Po sedmih zmagah so se Kopitarjevi Kralji ustavili na aktualnih prvakih

Niz sedmih zaporednih zmag hokejistov Los Angeles Kings se je ustavil na gostovanju pri aktualnih prvakih severnoameriške hokejske lige NHL Chicago Blackhawks. Chicago je slavil s 4 : 2, med strelce se je vpisal tudi slovenski napadalec Anže Kopitar, ki je nekaj več kot minuto pred koncem prve tretjine zadel za vodstvo kraljev z 2 : 1.

S četrtim porazom v tej sezoni so kralji sestopili z mesta vodilne ekipe pacifiške skupine. Hokejiste iz Los Angelesa je prehitelo moštvo Vancouver Canucks, ki je doma slavilo s 4 : 1 proti Philadelphii Flyers. Los Angeles ima 14 točk, Vancouver ob eni odigrani tekmi več pa 16 točk.

Kopitar je v novi sezoni zadel že 4-krat, njegove Kralje pa nova tekma čaka že v noči na sredo, ko bodo gostovali pri St. Louisu.