Popravek: Ima kandidat za guvernerja Banke Slovenije Dolenc umazano preteklost?

Datum:

Dne 25. septembra smo na portalu objavili članek z naslovom “Ima kandidat za guvernerja Banke Slovenije Dolenc umazano preteklost?”. V nadaljevanju v celoti objavljamo popravek oz. prikaz nasprotnih dejstev:

Namigovanja o neprijetni okoliščini, zaradi katere ne bi smel kandidirati ter o tem, da morda nisem moralno neoporečna oseba za mesto guvernerja, ter navedbe, da imam domnevno nečisto oz. umazano preteklost, so neargumentirani očitki, špekulacije in obrekovanje.

Pri navedbi “za te primere, ki jih omenjate” se je zgodil lapsus, ki se lahko primeri vsakomur.

Vašo neresnično navedbo, da naj bi me tožili zaradi spolnega nadlegovanja, ostro zanikam. Kot sem pojasnil na javni predstavitvi kandidata za guvernerja Banke Slovenije, proti meni ni vložena nobena tožba, prav tako nisem sklenil izvensodnih poravnav.

Tudi neresnično namigovanje, da naj bi protežiral eno od lobističnih skupin – in to na škodo davkoplačevalcev, ostro zanikam. Zagovarjam transparentnost in delovanje v skladu z zakonodajo.

dr. Primož Dolenc

Sorodno

Zadnji prispevki

Koalicijska pogodba veže socialno pomoč na javna dela in ukinja številne zlorabe

Koalicijska pogodba predvideva obsežne spremembe tudi na področju socialne...

Dr. Peter Jambrek: Volitve prelomnega značaja – po njih nič ne bo več tako kot je bilo

Dr. Peter Jambrek je v obsežnem odgovoru na vprašanja...

[Intervju] Dr. Rok Spruk: “Slovenija potrebuje razvojni šok, ne prerazporejanja stagnacije”

Z dr. Rokom Sprukom, izrednim profesorjem ekonomije na Ekonomski...

Življenje v ciklih arhitektov kaosa

Sodobnost čas dojema linearno: zadaj je preteklost, spredaj prihodnost,...