Na avtocestah smo te dni opazili Darsov napis, ki oglašuje komunističnega dedka Mraza. Naj spomnimo, da gre za pravljični lik, ki je k nam pripotoval skupaj s sovjetskim političnim mrazom in spominja na čase, ko so bile tudi v Sloveniji grobo kršene človekove pravice. Ali ni to moralno sporno?
V političnem smislu smo že davno dočakali pomlad. Kljub temu se nam kronično dogajajo postsovjetske “pozebe” v podobi dedka Mraza in druge pestre simbolike iz obdobja socialističnega terorja – denimo na koncertih z naslovom Nosil bom rdečo zvezdo, na borčevskih proslavah v Dražgošah, na Osankarici itd.
Vse polno spomenikov in ulic, posvečenih komunističnim klavcem
Imamo vse polno spominskih obeležij z “rdečezvezdniki” in ulice, ki nosijo ime po balkanskem krvoloku Josipu Brozu Titu ter njegovih zločinskih pajdaših. Na levici se radi pritožujejo nad ameriškim vplivom v Sloveniji, tudi nad Božičkom s kokakolo, ki je v takšni podobi k nam res prišel z Zahoda.
Samo v Rusiji in Sloveniji. 🥸 https://t.co/Fa5E2g0Dzb
— Janez Janša (@JJansaSDS) December 25, 2024
Iz parlamenta nagnal celo Miklavža
Hkrati pozabljamo na močan vpliv Sovjetske zveze, na njeno kulturno kolonizacijo in simboliko, ki se je vse do danes nismo odkrižali. V ta sklop sodi tudi dedek Mraz. K nam je “na saneh pripotoval” “iz Sibirije” oziroma Moskve.
Kot kaže, se še ni poslovil. Med drugim uzurpira Dars, ki na slovenskih avtocestah objavlja razne napise, zlasti opozorila. Pred dnevi smo poročali, da je iz parlamenta nagnal tudi sv. Miklavža in da je obdaroval otroke tamkajšnjih zaposlenih.
Obenem je treba jasno poudariti, da sta obdarovanje sv. Miklavža ter praznovanje božiča v narodu globoko zakoreninjeni lepi krščanski tradiciji.
Domen Mezeg