Pravi obraz zelene politike: Bogatenje na podlagi političnega moraliziranja o zelenem prehodu

Datum:

Ena izmed volilnih tem pred evropskimi volitvami, ki se forsira v medijih je zeleni prehod. Kot je dejal evropski poslanec Milan Zver je v ozadju “zelene” politike zlovešč pakt med nevladniki, multinacionalkami in tistimi, ki na račun tega bogatijo. Ena takšnih zgodb prihaja tudi iz Slovenije, saj je četrti najbogatejši Slovenec Boštjan Bandelj obogatel ravno s CO2 kuponi, sedaj pa je od države kupil rekordna zemljišča v Prekmurju. Na podlagi “zelene norije” korporacije ali posamezniki bogatijo na podlagi političnega moraliziranja o zelenem prehodu in nenazadnje z davkoplačevalskim denarjem.  

                   

Boštjan Bandelj je za Forbes povedal, da se zeleni prehod bliža točki preloma. Na novo podjetje prenaša 100 milijonov evrov kapitala s svojega Belektrona, ki sicer trguje z dovolilnicami za izpuste ogljikovega dioksida in pri tem letno ustvari več deset milijonov evrov dobička.

Pred približno pol leta pa je Bandelj sklenil kupčijo, ki je pravzaprav eden največjih nepremičninskih poslov v zadnjih letih V Sloveniji. Kot je poročal Necenzurirano je bilo naselju Žitkovci v občini Dobrovnik za okoli dva milijona evrov prodano več kot 200.000 kvadratnih metrov veliko zemljišče. Od države oziroma sklada kmetijskih zemljišč in gozdov ga je kupilo ljubljansko podjetje Skrinja BB, ki ga obvladuje domači poslovnež Bandelj.

Gradnja rastlinjakov
Na zemljišču bo Bandelj zgradil industrijske rastlinjake, ki bodo omogočali pridelavo zelenjave, ki bo na trgovskih policah na voljo skozi celo leto. “Strokovna javnost že dalj časa opozarja, da mora Slovenija dvigniti svojo samooskrbo z zelenjavo. Ker sta trajnost in samooskrba pomembna dejavnika pri mojih poslovnih in investicijskih aktivnostih, sem se odločil, da skušam prispevati k uresničitvi tega cilja,” je sicer dejal Bandelj.

Zver pa opozarja, da zelena politika pravzaprav zanemarja kmete – “umetno meso bodo seveda proizvajale velike korporacije.” 

Moto Zvera je: “Zeleni prehod ja, a ne za vsako ceno.” Cene za zeleni prehod ne smejo plačevati državljani, ker bi morali npr. menjati dizelski avtomobil za dragega električnega, ki ga tako ali tako ne moremo napolniti s čisto energijo. Ne smemo sprejemati norih predpisov o obvezni trajnostni prenovi naših hiš, stanovanj ipd. Ljudje nimajo denarja za takšne drage igrice bruseljskih birokratov, je zaključil Zver.

A.G.

Sorodno

Zadnji prispevki

V Franciji močno zmagala Marine Le Pen, Macron komaj na tretjem mestu

Desna stranka Nacionalni zbor (RN) Marine Le Pen je...

[Intervju] Tone Kajzer: “Posledice naše aktivistične zunanje politike se že kažejo”

O nedavnih rezultatih evropskih volitev in prihodnosti EU, ruski...

Velik odstotek Američanov obžaluje nakup električnih vozil in načrtuje prehod nazaj na običajna vozila

Skoraj polovica Američanov obžaluje nakup elekrtičnega vozila in se...

Ima Slovenija najdražjo elektriko v Evropi?

Slovenija ima najvišjo ceno električne energije, 0,115 evra za...