Pri 48-letniku zasegli 543 sadik konoplje

Datum:

V sredo, 31. maja letos, so policisti PP Maribor II odvzeli prostost 48-letnemu moškemu na podlagi zakona o kazenskem postopku zaradi kaznivega dejanja s področja prepovedanih drog. 

Pri osumljencu, sicer državljanu Srbije, so opravili hišno preiskavo in v posebej prirejenem kletnem prostoru našli in zasegli 543 sadik konoplje in več pripomočkov za vzgojo teh rastlin.

V danem primeru je bil ugotovljen še neupravičen odjem električne energije, zaradi česar bo po navedbah PU Maribor podana tudi kazenska ovadba zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja tatvine.

“Po opravljeni hišni preiskavi in zbranih obvestilih je bil osumljeni zaradi kaznivega dejanja neupravičene proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami, nedovoljenimi snovmi in postopki v športu ter predhodnimi sestavinami za izdelavo prepovedanih drog po I. odstavku 186. člena Kazenskega zakonika (KZ-1) s kazensko ovadbo priveden k preiskovalnemu sodniku, ki je zanj odredil pripor,” so še sporočili s policije.

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

V koaliciji opozarjajo na zlorabe fiktivnih prijav tujcev, ki lahko volijo

Poslanke in poslanci danes odločajo o noveli zakona o...

Slovenci v drugih državah ne morejo voliti na lokalnih volitvah

V državah nekdanje Jugoslavije, z izjemo Hrvaške, Slovenski državljani...

RTV za naš denar promovira političarko, ki so jo volivci poslali na smetišče zgodovine

Urško Klakočar Zupančič so volivci poslali na smetišče politične...

Tragedija na Jadranu: našli četrto truplo iz potopljene jadrnice

Huda pomorska nesreča med otokoma Šolta in Brač je...