Prijeli osumljenca drznih tatvin

Datum:

S Policijske uprave Maribor sporočajo, da so policisti Policijske postaje Maribor II v soboto odvzeli prostost 18-letnemu moškemu in 22-letni ženski z območja Maribora zaradi utemeljenih razlogov za sum storitve več kaznivih dejanj velike tatvine.

Kot pojasnjujejo, so bila dejanja “izvršena 14. in 15. oktobra v Mariboru, ko sta osumljenca na posebno drzen način starejšim občankam s silo iz rok iztrgala torbice”.

Oškodovanje je bilo povzročeno v različnih vrednostih, od 200 do 400 eur. Z namenom čimprejšnje ugotovitve identitete storilcev omenjenih kaznivih dejanj so pričeli policisti z izvajanjem potrebnih aktivnosti v okviru intenzivne kriminalistične preiskave. Tako so pričeli tudi izvajati poostrene aktivnosti na območju samega mesta.

Kmalu je uspelo policistom izslediti osumljenca in ju aretirati. “Oba smo v preteklosti že obravnavali zaradi različnih premoženjskih kaznivih dejanj. Pri osumljencih je bilo zaseženih več predmetov, ki bodo služili kot dokaz v nadaljnjem predkazenskem postopku,” sporočajo s PU Maribor in dodajajo, da sta bila osumljena po zaključenem predkazenskem postopku na policiji zaradi utemeljenega suma storitve kaznivih dejanj s kazensko ovadbo privedena k dežurnemu preiskovalnemu sodniku na Okrožnem sodišču v Mariboru, ki je zoper njiju odredil sodno pridržanje.

S. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

Migracije nemške davkoplačevalce stanejo več deset milijard evrov

Novi podatki nemškega zveznega finančnega ministrstva kažejo, da bodo...

Čestitke Janezu Janši dežujejo od vsepovsod

Po izvolitvi Janeza Janše za novega predsednika vlade je...