Progresivci poskušajo s pomočjo imigrantov in Sorosevega denarja prebarvati Teksas v modro

Datum:

Politični komite Texas Majority PAC, ki ga financira progresivni milijarder George Soros, poskuša na letošnjih volitvah “prebarvati Teksas iz rdečega v modro”. V ameriški politiki je modra barva demokratske, rdeča pa republikanske stranke.

Komite vodijo svetovalci, ki so sestavljali volilni štab Beta O’Rourka ob njegovi sicer neuspešni kampanji za teksaškega guvernerja. Poraz skupini ni odvzel poguma in z obnovljenimi močmi poskušajo spremeniti Teksas iz republikanske trdnjave v demokratsko. Za ta namen so zbrali okoli 2,25 milijona dolarjev donacij, precejšen delež je prispeval George Soros, ki je z zasebnim premoženjem okoli 6,7 milijarde dolarjev eden največjih donatorjev demokratske stranke in številnih progresivno usmerjenih političnih skupin v ZDA.

Soros je ob tem doniral več sto tisoč dolarjev lokalnim odborom demokratske stranke v teksaških okrožjih Dallas, Hidalgo in Cameron. Iz komiteja sicer poročajo, da so donacije spodbudne, vendar za dosego cilja “potrebujemo še več milijonov dolarjev ter stotine polno zaposlenega osebja“.

Do leta 2044 bo v ZDA uvoženih že 15 milijonov novih volivcev levice
Načrtu prebarvanja Teksasa v modro se pridružujejo tudi druge progresivne skupine. Levičarska skupina VotoLatino je jasno poudarila, da namerava uporabiti “imigrantske glasove” za svoj namen. Največji volilni blok v tem načrtu so Latinoameričani, ki so tudi najhitreje rastoča skupina v ZDA – deloma zaradi imigracije, deloma zaradi števila rojstev. Število latinoameriškega prebivalstva v Teksasu je že preseglo število belih Teksašanov in čeprav večina Latinoameričanov še nima volilne pravice, ker so še premladi, gre za ogromen blok bodočih volivcev, ki ga poskuša VotoLatino zasidrati v demokratski tabor. Druga velika skupina priseljenskih glasov pa so Indijci, ki jih je v Teksasu več kot 400 tisoč, kar je za Kalifornijo druga največja koncentracija Indijcev v ZDA. Na zadnjih volitvah je dve tretjini Indijcev glasovalo za demokrate.

Foto: AFP

Podobne načrte imajo demokratska stranka in z njo povezane skupine tudi za celotne ZDA. Na območju celotne države je že četrtina prebivalstva “Latinosov” in številke še naraščajo. Resda jih precej še nima volilne pravice, deloma, ker so še premladi, deloma, ker še nimajo državljanstva, a progresivne skupine vlagajo velike napore v naturalizacijo imigrantov.

Študija z zadnjih volitev je pokazala, da kongresna okrožja, v katerih število naturaliziranih volivcev presega nacionalno povprečje, v 90 odstotkih izvolijo demokratskega kandidata. Zaradi tega demokrati podpirajo množične migracije, saj upajo, da jim bo to prineslo zadosten bazen volivcev, ki jim bo omogočil večno prevlado nad nasprotniki.

Po predvidevanjih bo do leta 2044 “uvoženih” v ZDA okoli 15 milijonov novih volivcev. Približno polovica jih bo prišla v ZDA v procesu “verižne imigracije”, ki omogoča vsakemu naturaliziranemu državljanu ZDA, da lahko legalno pripelje v državo neomejeno število sorodnikov iz stare domovine.

Bogdan Sajovic

Sorodno

Zadnji prispevki

Je črni humor primerna in resna kampanja za referendum o evtanaziji?

"Kdor čaka – ne – dočaka". Tako se glasi...

Vikend bo večinoma sončen

Danes zjutraj bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale....

Mlada harmonikarica zaigrala znano Miheličevo skladbo s prevezo čez oči

Mlado dekle iz Slovenskih goric, Katja Kaučič, ki že...

Odpira se dislocirana enota Doma starejših v Rogatcu

Občina Rogatec je v dogovoru z Domom upokojencev Šmarje...