Panika v Bruslju: Nevarnost eksplozije v nakupovalnem središču

Datum:

V nakupovalnem centru v središču Bruslja poteka velika protiteroristična akcija. Tamkajšnja policija je že prijela domnevnega osumljenca, ki je klical policijo in ji sporočil, da ima na sebi eksploziv.

Belgijske oblasti so bile zjutraj obveščene o sumljivih razmerah v tamkajšnjem nakupovalnem centru City 2. Nek moški naj bi se obnašal sumljivo, sprožen pa je bil tudi bombni preplah, je za BBC povedal tiskovni predstavnik belgijske policije. Bombe za zdaj niso našli.

“Za zdaj je situacija pod kontrolo,” je dejal belgijski premier Charles Michel, ki je zjutraj je nemudoma sklical nujno sejo varnostnega kabineta.

V zadnjih dneh so belgijske oblasti v sklopu velike protiteroristične akcije aretirale tri ljudi. Bruselj je bil namreč že marca tarča terorističnih napadov, v katerih je umrlo 32 ljudi.

 

N. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

V koaliciji opozarjajo na zlorabe fiktivnih prijav tujcev, ki lahko volijo

Poslanke in poslanci danes odločajo o noveli zakona o...

Slovenci v drugih državah ne morejo voliti na lokalnih volitvah

V državah nekdanje Jugoslavije, z izjemo Hrvaške, Slovenski državljani...

RTV za naš denar promovira političarko, ki so jo volivci poslali na smetišče zgodovine

Urško Klakočar Zupančič so volivci poslali na smetišče politične...

Tragedija na Jadranu: našli četrto truplo iz potopljene jadrnice

Huda pomorska nesreča med otokoma Šolta in Brač je...