Prvomajska budnica Godbe Stična letos odmevala tudi v Ivančni Gorici

Datum:

Na sončno prvomajsko jutro so tudi letos Stično in okoliške kraje prebudili zvoki tradicionalne budnice Godbe Stična. Godbeniki so že ob šesti uri zjutraj začeli svoj obhod ter s prazničnimi melodijami naznanili praznik dela.

Tudi letos so obiskali ustaljene kraje, kot so Stična, Vir pri Stični, Mekinje nad Stično in Gabrje pri Stični, obenem pa budnico popestrili z nekoliko razširjeno traso.

Letos so v svoj obhod vključili tudi Šentvid pri Stični, Muljavo, Višnjo Goro ter občinsko središče Ivančno Gorico, kjer smo na novi ivanški tržnici ujeli nekaj foto utrinkov prazničnega dogajanja.

Na vseh postojankah so bili godbeniki lepo sprejeti, marsikje pa so jih pričakale tudi manjše pogostitve. Prvomajsko budnico bodo sklenili v »Kurji vasi« v Stični.

Ob tej priložnosti Godba Stična vabi na tradicionalni koncert, ki bo 30. maja na izletniški točki Lavričeva koča na Gradišču nad Šentvidom in Stično.

 

Zapisal in fotografiral: Gašper Stopar

Več fotografij je dostopnih na povezavi: Prvomajska budnica

Sorodno

Zadnji prispevki

Čestitke Janezu Janši dežujejo od vsepovsod

Po izvolitvi Janeza Janše za novega predsednika vlade je...

Trump nenadoma prekinil načrte za konec tedna: v ozadju iranski načrt na atentat Trumpove hčere?

Ameriški predsednik Donald Trump je nepričakovano prekinil svoje načrte...

Levičarski poslanci svoj gnev stresli na glasovnice, poleg obkroženega NE tudi slogani proti Janši

Nekaterim levičarskim poslancem ni bilo dovolj, da obkrožijo proti,...