Romunija sledi zgledu ZDA: Veleposlaništvo se iz Tel Aviva seli v Jeruzalem

Datum:

Romunija bo sledila zgledu ZDA in svoje veleposlaništvo v Izraelu preselila iz Tel Aviva v Jeruzalem.

Vlada socialdemokratov (PSD) premierke Viorice Dancila je po poročanju STA v sredo sprejela odločitev o začetku postopkov za selitev veleposlaništva v Jeruzalem.

Tiskovni predstavnik romunske vlade odločitve ne želi komentirati, dokler ne bo tudi uradno naznanjena. O načrtovani selitvi se je šušljalo že vse od lanskega decembra, ko so svojo odločitev naznanili Američani.

ZN nasprotoval ameriški odločitvi
V Generalni skupščini ZN je ameriško odločitev obsodilo 128 držav. Na stran Izraela in ZDA se je postavilo nekaj manjših državic, medtem ko se jih je 35 vzdržalo. Med slednjimi so bile tudi Avstralija, Kanada ter iz EU Češka, Hrvaška, Madžarska, Romunija, Latvija in Poljska.

Romunija bo tako prva država članica EU, ki bo sledila odločitvi ZDA. Vodja PSD Liviu Dragnea pravi, da ima odločitev veliko simbolično vrednost, a meni, “da bo imela Romunija od odločitve velike koristi”, saj ima Izrael po njegovem mnenju močan mednarodni vpliv, pa bodo njihovo odločitev znali ceniti Američani.

Ivan Šokić

Sorodno

Zadnji prispevki

[Video] Tožilstvo zavrglo ovadbo proti Jankovićevemu varnostniku: Jernejca naj bi se kar sama metala po tleh

Okrožno državno tožilstvo je zavrglo kazensko ovadbo zoper varnostnika...

Zakaj je subvencioniranje električnih avtomobilov nespametno in nepravično?

"Ni pravično, da davkoplačevalci subvencionirajo nakupe električnih avtov, medtem...