Saj ni res, pa je. Upokojenci, večina jih je volila Golobovo stranko Svoboda, bodo ostali brez božičnice. Vsakoletnega dodatka!
Med upokojenci je završalo. “Še tistih 40 eur so vam ukradli in jih zapravili,” je na družabnem omrežju Facebook zapisal Pavel Rupar.
Novica, da letos upokojenci ne bodo prejeli božičnice, se je razširila kot blisk. Očitno se tako vlada, ki jo podpira še nekaj 10 % ljudi, maščuje upokojencem, ki se mesečno zbirajo na Trgu republike in zahtevajo višje pokojnine … Zato, kot je dejal Rupar za naš portal, se je treba na naslednjem shodu zbrati v čim večjem številu. “Ne moremo dopustiti, da upokojeni in ljudje, ki komaj živijo, plačujejo še 30 % dražjo elektriko zato, ker si je elektromafija izmislila 5-tarifno obračunavanje!” je dejal Rupar.
Obrazložitev je bila, da bodo nekateri celo privarčevali! Le kdo? Morda tisti, ki si bodo kosilo kuhali ob 2. uri zjutraj, potem pa pojedli hladno kosilo, če bodo sploh imeli kaj za skuhati!? Pa kakorkoli! Čeprav je revežev in ljudi s pokradeno in nepravično pokojnino skoraj pol milijona, so najbolj na udaru ravno Štajerci, Korošči in Prekmurci! 43 % jih je pod mejo revščine, v Ljubljani le 9 %.
Kot pravi Rupar: “Prav zato gremo v Maribor naredit PROTESTNI SHOD, ker niti do Ljubljane ne morejo! In imajo res neverjetne težave tudi z zdravstvom, obnovo po poplavah, kmetijstvom, prometom!”
Prenos shoda upokojencev v Mariboru bomo neposredno prenašali tudi na našem portalu in Facebook strani e-maribor.
e-maribor
