Slovenski odbojkarji gredo v osmino finala!

Slovenska odbojkarska reprezentanca si je na domačem prvenstvu zagotovila nastop v osmini finala. V tretjem krogu je v razprodanih Stožicah s 3:0 (16, 22, 17) premagala Nemčijo, s tem pa za Francijo osvojila drugo mesto v skupini.

Slovencem je za uvrstitev med 16 najboljših zagotavljal že en sam osvojeni niz. Z zanesljivo igro so osvojili že prvega, nato pa nadaljevali odlično predstavo. Z zelo dobro igro gostiteljev v vseh elementih tekmeci niso imeli nobenih možnosti osvojiti niti častnega niza.

Tekmec Slovenije v osmini finala še ni znan. Ker kot gostitelji ostajajo pri statusu enega od prvih dveh nosilcev, bo to 15. ali 16. reprezentanca predtekmovanja. Tekmo osmine finala bodo odigrali v soboto, 3. septembra.