Slovenskim tekačicam v Planici osmo in deseto mesto

Datum:

Smučarji tekači so zaključili s prvimi tekmami za svetovni pokal v smučarskih tekih. V štafetni tekmi smo v finalu pri dekletih imeli dve ekipi. Zmagale so Švedinje, naši štafeti pa sta osvojili 8. in 10. mesto. To je bila 1. tekma svetovnega pokala v smučarskih tekih v Planici.

Po včerajšnji šprinterski preizkušnji, kjer je Vesna Fabjan osvojila 7. mesto, je bila danes na sporedu ekipna tekma. V finale sta se uvrstili dve naši štafeti.

Dekleta uspešno, fantje po pričakovanjih
Od moških štafet nismo pričakovali kakšnega vidnejšega rezultata, medtem ko so dekleta izpolnila pričakovanja. Najboljši od naših sta bili Vesna Fabjan in Alenka Čebašek, ki sta zasedli 8. mesto. Dve mesti slabše se je uvrstila štafeta v postavi Nika Razinger-Anamarija Lampič, ki je osvojila 10. mesto. Zmagale so Švedinje, druga je bila Norveška, tretja pa Nemčija.