Hrvaški pevec Thompson si je na domoljubni prireditvi prislužil policijsko prijavo

Datum:

Hrvaški pevec Marko Perković Thompson si je na petkovem koncertu v Kninu, ki se je imenoval “Zmaga za heroje”, prislužil policijsko ovadbo.

Kot je Thompson zapisal na družbenem omrežju Facebook, ga je kninska policija takoj po koncertu iz neznanih razlogov presenetila, ko je odhajal iz odra in ga želela privesti na stran. Ker jim njegovo varnostno osebje tega ni dopustilo, so ga obiskali v prostoru za odrom in mu pustili obvestilo o prekršku, saj je glasno pel pesem “Bojna Čavoglave” v kateri je tudi stih “Za dom spremni” (za dom pripravljeni), kar je prepovedan ustaški vzklik.

Pesem sicer ni prepovedana in jo Thompson redno izvaja po vseh javnih prireditvah, zato mnoge čudi, da si jo je prislužil ravno sedaj. Kot je zapisal kontroverzni pevec “očitno nekoga operacija nevihta in njena proslava zelo moti” in dodal, da gre za del predvolilne kampanje nekoga ter policijo obtožil, da je povzročila “kaos.”

M. P.

 

Sorodno

Zadnji prispevki

Skrajno levičarski lokal, ki zbira denar za ilegalne migrante, ostal brez blagajne

La P’tite Base, skrajno levičarski aktivistični lokal na trgu...

Policija po ropu vozila za prevoz denarja išče ta avto

Na območju Most je prišlo do ropa vozila za...

Evropska komisija blokira glas ljudstva: pobuda Save Europe Act razglašena za “rasistično”

Evropska komisija je uradno zavrnila registracijo panevropske kampanje Save...

Panika na dvorišču: volk napadel otroka, družinski pes žrtvoval življenje

Na družinskem srečanju ob žaru je skoraj prišlo do...