V Grčiji v karanteni že drugo “begunsko” taborišče! S COVID-19 okužen afganistanski migrant!

Datum:

Atene, 5. aprila – Grške oblasti so danes razglasile karanteno že v drugem begunskem taborišču v državi, ker so odkrili okužbo z novim koronavirusom med tamkajšnjimi prosilci za azil. Gre za taborišče Malakasa kakih 40 kilometrov severovzhodno od Aten, ki bo zdaj 14 dni v karanteni.

Okužbo so potrdili pri migrantu iz Afganistana, ki so ga zaradi simptomov covida-19 odpeljali v atensko bolnišnico. Sledil bo pregled vseh prebivalcev taborišča.

Že v četrtek so grške oblasti odredile karanteno za begunsko taborišče Ritsona severno od Aten, v katerem je nameščenih 3000 prosilcev za azil. Doslej so v Ritsoni potrdili 23 primerov okužbe z novim koronavirusom.

Grški minister za migracije Notis Mitarachi je opozoril, da bodo migrantom, ki bi poskušali kršiti karanteno, sodili.

STA

Sorodno

Zadnji prispevki

[Foto] Janez Janša: “Šolske počitnice kot nekoč…”

Predsednik vlade Janez Janša je na družbenih omrežjih delil...

Sramota v Londonu: Polgoli moški na paradi ponosa pred otroki in družinami

Britanska prestolnica je 4. julija doživela še eno sramotno...

Levi aktivisti v tujino izvažajo laži

Združenje novinarjev in publicistov Slovenije (ZNP) je ostro protestiralo...

Gorščakova in Forbici vodita RTV v propad: milijoni manjkajo, zaposleni pa naj kar odidejo

Medtem ko predsednica uprave RTV Slovenija Natalija Gorščak javnosti...