Tim Gajser dobil prvo dirko v Latviji

Tim Gajser je dobil prvo dirko v Latviji. Potem ko je bil 19-letnik najhitrejši že v kvalifikacijah, je tudi tokrat dokazal svojo premoč in zanesljivo dobil prvo dirko svetovnega prvenstva v Latviji. Drugi je bil Maximilian Nagl, tretji pa Antonio Cairoli.

Tim Gajser je sprva sicer izgubil vodstvo, a se je kaj kmalu prebil na začelje tekmovalcev ter diktiral tempo. Kljub svoji mladosti je dokazal, da je trenutno daleč najboljši motokrosist razreda MXGP. Mladi slovenski motokrosist je z zmago na prvi dirki VN Latvije že prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.

Sprva le legendarni Cairoli, nato nihče
Gajser ni štartal najhitreje, zato je nekaj prvih krogov vozil za legendarnim Antoniom Cairolijem, a tudi slednji mladeniča iz Pečk ni uspel dolgo držati za sabo. Najboljši slovenski mladi športnik leta 2015 je kmalu prevzel vodstvo in ga do konca tekme več ni izpustil iz rok. Romain Febvre je za Timom na petem mestu zaostal za več kot 15 sekund.