Trump kritikom: Borza rekordno, cene nafte padajo

Datum:

“Ti bedaki, ki mislijo, da nisem bil dovolj strog do Irana, medtem ko je borza pravkar dosegla REKORDNO VISOKO RAVEN, cene nafte pa padajo, so bodisi ljubosumni, slabi ljudje ali pa neumni,” je na omrežju Truth Social zapisal Trump.

S tem se je Trump odzval na kritike dogovora, tudi s strani nekaterih republikancev, ki mu med drugim očitajo popuščanje v pogajanjih.

Ameriški predsednik je bil že v sredo, na dan ko je z iranskim kolegom Masudom Pezeškianom podpisal dogovor, oster do kritikov dogovora, jih označil za neumne in opozoril, da bi podaljšanje vojne vodilo do večje svetovne gospodarske nestabilnosti, poroča bruseljski portal Politico.

Ni niti ene države, ki je prišla k nam in rekla prosim, še naprej jih bombardirajte (…). To pravijo neumni ljudje,” je dejal ob zaključku vrha skupine G7 v Franciji.

Izjave Trumpa sledijo številnim kritikam dogovora, ki so jih izrekli tudi nekateri republikanci.

Nekdanji podpredsednik ZDA Mike Pence je denimo opozoril, da dogovor ne vsebuje nobene prave zaveze k razgradnji iranskega jedrskega programa ali k “prenehanju podpore njegovim terorističnim proksijem“, poroča britanski BBC.

C. Š., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Meščeva zapuščina: na Inšpektoratu za delo vre, zaposleni anonimno razkrivajo nepravilnosti

V uredništvo smo prejeli anonimno pismo zaposlenih na Inšpektoratu...

Maščevanje Stevanoviću, ker ni šel v Golobovo vlado

“Gre za neko vrsto maščevanja. Želijo se maščevati Resnici...

Zakaj vas pes nenadoma ne uboga več? Pasji trenerji razkrivajo prave razloge

Pes vas ne ignorira iz trme, temveč zaradi zunanjih...

(Najbrž) zadnji dnevi mestnega šerifa

Čeprav ljubljanskemu županu naklonjeni komentatorji in analitiki skušajo dokazati,...