Kdor seje veter, bo žel vihar. Tako se je zgodilo tudi premierju Marjanu Šarcu, ki je podjetjem namenil poziv, naj ne oglašujejo v drugače mislečih medijih na podlagi izgovora o omejevanju svobode govora zaradi “najmanj homofobije in rasizma”. Kot je videti po odzivih na socialnih omrežjih, so ljudje ogorčeni, da je slovenski premier tako hitro pripravljen poteptati svobodo govora in se prikloniti levičarskim aktivistom, ki zahtevajo cenzuro drugače mislečih.
Potem ko se je predsednik vlade Marjan Šarec odzval na pozive, naj se izjasni glede svojega stališča o domnevni spornosti oglaševanja podjetij v državni lasti v medijih, ki naj bi širili sovražne vsebine, so svoje povedali tudi uporabniki socialnih omrežij, ki nad izjavo predsednika vlade niso bili nič kaj navdušeni.
Številni so izpostavili, kako gre za navadno licemerje, saj je izgovor o preganjanju “sovražno nastrojenih vsebin” zgolj cenzura drugače mislečih.
In že je poziv PV k kaznovanju neposlušnih medijev deležen odobravanja s strani socialističnih trdorokcevhttps://t.co/72JFE0SzPR
— Matevž Tomšič (@MatevzTomsic) November 25, 2018
Če prav razumem: Nataša Pirc Musar, ki je v preteklosti vodila levičarsko inkvizicijski Svet za odziv na "sovražni govor"(preganjali so tudi @kulsi24)se ponovno veseli omejevanja svobode meni in kolegicam ter kolegom z @Nova24TV? https://t.co/seMmB9QjF5
— Franci Donko (@FranciDonko) November 25, 2018
Ob tem je potrebno izpostaviti, da se s tako izjavo že izvaja tudi “neobvezujoči” globalni sporazum o regularnih migracijah, ki ga namerava slovenska vlada decembra sprejeti v Marakešu.
Prvi teden se bo pripravilo manifest našega malega gibanja. Tule je izsek iz prvega osnutka. Dokončano bo do srede, potem sledi usklajevanje. pic.twitter.com/oXCHlnpI5e
— Libertarec (@Libertarec) November 25, 2018
Kakor je vsem jasno, gre za levičarski aktivistični pogrom nad resnico. Nedavno je v javnosti odjeknila novica, da za cenzuro na socialnih omrežjih v Sloveniji skrbijo ravno na Fakulteti za družbene vede UL, kjer aktivno prijavljajo vsakršno spletno vsebino, ki se jim zdi nesprejemljiva, oziroma z drugimi besedami, vsakršno vsebino, ki se ne sklada z njihovimi svetovnimi nazori.
Pred leti so aktivisti pregnali velike oglaševalce s polit. nekorekt. festivala družin, ker je organizator @iskreninet po njih. mnenju nestrpen. Zdaj izvr. oblast skupaj z aktivisti preganja oglaševalce iz polit. nekorekt. medijev, ker po njih. mnenju širijo nestrpnost. #napredno
— Mario Plešej (@MarioPlesej) November 24, 2018
Da se izvršna oblast vmešava v delo podjetij, je nekaj, kar bi pričakovali od jugoslovanskega komunističnega režima, a nikakor ne preseneča, da se je predsednik vlade, ki se je dolgo hvalil s svojo sredinsko držo, na koncu dneva le pokazal kot veliki cenzor, ki je pripravljen preganjati svoje politične nasprotnike.
Posamični goreči podporniki pogroma države nad opozicijskimi mediji so tisti, ki bi prvi podprli ukinitev volitev in konec večstrankarskega sistema.
— Libertarec (@Libertarec) November 25, 2018
Šarec je že v preteklosti kazal, da je mali umetno napihnjeni avtokratek, ki ni zrel za državno raven. Veliko nezaupnico so vladajoči koaliciji izkazali tudi ljudje na minulih lokalnih volitvah manj kot pol leta po državnozborskih, kjer so pomladne stranke pometle s strankami, ki sestavljajo Šarčevo vlado.
Vem, da moj odhod od #GENi za njih predstavlja minimalno izgubo.
Meni pa pomeni neskončno zadovoljstvo !— Robert Rakuš (@R_Rakus) November 24, 2018
Ljudem pa je tudi dovolj, da se podjetja sprenevedajo in s prenehanjem oglaševanja iz “etičnih” razlogov zavajajo svoje stranke. Tako so ljudje povedali, da kakor je GEN-I prenehal z oglaševanjem v Demokraciji, tako bodo tudi sami prenehali z dobavo elektrike iz GEN-I.
Veliko nas bo za nedoločen čas prekinilo dobavo elektrike iz GEN-i . pic.twitter.com/KxoUY1Xq7T
— vinko vasle novinar (@vinkovasle1) November 24, 2018
Gre za očiten potrošniški upor. Ljudje ne želijo politike povsod. Že tako je dovolj politike v politiki. A če mislijo podjetja politizirati tudi svoje storitve, potem bodo tudi potrošniki vrnili udarec in spolitizirali odločitev, komu želijo plačevati za storitve.
https://twitter.com/lucijausaj/status/1066447433306161152
ADIJO GEN I, takoj v ponedeljek.
@ValdijPeric , hvala za info pic.twitter.com/FqiFpcScU8— Mar&Ka (@mcan1177) November 24, 2018
"Šarec ne podpira oglaševanja v medijih, ki širijo sovražne vsebine." To je naslov na RTV. Kdo so ti mediji bodo pa odločila vaška sodišča @sarecmarjan? Ali morda še bolje- izbrani nevladniki? #samvprasam
— Fabijan Leskovec (@FabijanLeskovec) November 24, 2018
Ob rob razprave o pritisku @sarecmarjan na oglaševalce, še prispevek @MarjanNovak, urednika oglaš. revije, o delovanju Saviča @DrzavljanD, ki je izzval izjavo PV. Da ne govorim, kako "strpno" se je omenjeni aktivist proti nestrpnosti izražal o katoličanih. https://t.co/VLhtvbYLT3
— Mario Plešej (@MarioPlesej) November 25, 2018
https://twitter.com/LottaS10/status/1066627422152470528
Nesprejemljivo dejanje našega premiera.
Vtikavanje v poslovne odnose podjetij je neokusno in spominja na neke preživete nedemokratične čase. https://t.co/XE37tWFuKO— NSI-GROSUPLJE (@NGrosuplje) November 24, 2018
In Šarec je nasprotoval poimenovanju knjižnice po tem velikem poetu.
Nismo pozabili. https://t.co/wQ7vOKayLg— Ker. Sem (@1nekorektna) November 24, 2018
https://twitter.com/AltR_Paulin/status/1066587130351235074
Cenzura 3 največjih socialnih omrežij (z -zdaj uradno, za področje Slovenije- cenzorjem: FDV) in pogrom nad opozicijskimi mediji pomenita izvajanje "ne-zavezujočega" pakta iz Marakeša.
— Libertarec (@Libertarec) November 25, 2018
https://twitter.com/slovenskipanter/status/1066428489971232768
https://twitter.com/bmz9453/status/1066628220878028800
Ivan Šokić