Ukrajinska prestolnica tarča silovitih ruskih napadov

Datum:

Rusija je ponoči z droni izvedla nove napade na Kijev, od koder poročajo o več požarih in škodi. Ukrajinska prestolnica je bila tarča silovitih napadov že v soboto. Da je ponoči sestrelila več ukrajinskih dronov nad ruskim ozemljem, navaja tudi Moskva.

Po navedbah mestnih oblasti so današnje požare v Kijevu povzročili padli deli sestreljenih ruskih dronov. Te so našli v več delih mesta, kjer naj bi med drugim poškodovali električno napeljavo in cesto. Podatkov o morebitnih ranjenih ni, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Župan Vitalij Kličko je že v soboto zvečer na Telegramu poročal o eksploziji v predmestju Kijeva. Zračna obramba se je po njegovih besedah sprožila nad širšo regijo. Prebivalce je pozval, naj ostanejo v varnih prostorih.

Rusko obrambno ministrstvo je po poročanju tujih tiskovnih agencij danes prav tako sporočilo, da je njihova zračna obramba nad tremi regijami sestrelila 19 ukrajinskih brezpilotnih letal. Droni naj bi poleteli nad Rostov, Belgorod in Volgograd.

Moskovski režim je od začetka vojne na Ukrajino poslal že okoli 25 tisoč raket in dronov. 

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki

Je bila to Kučanova ljubica? To pravi princ Federico Pignatelli

Princ Federico Pignatelli, ki velja za žrtev slovenskega sodstva,...

Kako Soros z 102 milijoni vpliva na novembrske vmesne volitve

Milijarder in finančni manipulator George Soros, nekoč sovražna figura...

Gaza v srcu indoktriniranih levičarjev

Gaza je fenomen. Postala je objekt nenavadne naklonjenosti, žarišče...