“Ulična gverila” vladi vsiljuje svojo zakonodajo

Datum:

Samooklicani predstavniki ljudstva – Glas ljudstva so napovedali, da nameravajo v državni zbor ob podpori najmanj enega poslanca vložiti svoj zakon v primeru, da ministrstvo za zdravje do začetka septembra v javno obravnavo ne bo dalo novele zakona, ki pokriva področje zdravstvenih dejavnosti. Zahtevajo jasno ločitev javnega in zasebnega zdravstva in po možnosti prepoved dvojnih praks. Vlada bi morala po njihovem zdravnikom jasno sporočiti, da jih ne namerava plačati z javnim denarjem, če bodo odšli v zasebno prakso. Toda srž problema je drugje …  

Kot smo že pisali, se v javnosti pogosto mešata dva različna pojma – javno in državno zdravstvo. Trenutno ima Slovenija okostenelo državno zdravstvo, ki je nedostopno in neučinkovito ter prežeto s korupcijo. Je daleč od pravega, polnokrvnega javnega zdravstva, ki je v službi bolnika, poudarjajo zdravniki. Slovensko državno zdravstvo je neprimerljivo s sistemi javnega zdravstva v drugih evropskih državah, kjer javno zdravstvo temelji na dostopnosti, prosti izbiri zdravnika in načelu solidarnosti zavarovancev.

Keber je soustvarjal kaos v zdravstvu, ki ga sedaj “rešuje”
Samooklicani predstavniki ljudstva dejansko delujejo za ohranitev starega državnega aparata po socialističnem modelu, kjer se lahko prvorazredni izbranci po mili volji “pasejo” na javnih sredstvih. Da ima ravno “predstavnik ljudstva” Keber več sočutja do denarja kot bolnikov, pa je pred časom plastično ponazoril opozicijski prvak Janez Janša“Keber zagotovo spada v odstotek najbogatejših v državi, in to že najmanj 40 let. Ravno zaradi korupcije in kaosa v zdravstvu, ki ga je soustvarjal in ga še naprej zagovarja pod krinko javnega.” 

Nekdanji zdravstveni minister Dušan Keber (Foto: Bobo)

Zelo ostra je bila tudi zdravnica Alenka Forte“Dr. Dušan Keber, vedno proti dobrobiti malega človeka; ukinil slovensko geriatrijo z likvidacijo Klinike za geriatrijo Trnovo. Goreč zagovornik evtanazije. Ekstremist in demagog − zagovornik privilegirane levice. Vedno v svojo korist, proti lastnim stanovskim kolegom.” (več) In taisti Keber danes od vlade, po poročanju MMC zahteva, da bi ta morala imeti dovolj poguma, da bi sporočila zdravnikom, da jih ne bo plačevala z javnim denarjem, če bodo odšli v zasebni sektor, hkrati pa bi morala zdravnike, ki delajo v javnem zdravstvu, nagraditi.

Glas ljudstva izvaja časovni pritisk
Jaša Jenull je medtem vlado, ministrstvo in vse tri koalicijske stranke pozval k zdravstveni reformi, potrebi po razdelitvi javnega in zasebnega zdravstva, “predvsem pa otežitev, če ne celo prepoved dvojnih praks”. V nasprotnem primeru bodo “partizanski” predstavniki ljudstva (resnične predstavnike ljudstvo izvoli na demokratičnih volitvah), združeni v Glas ljudstva sami ukrepali in vložili svoj zakon, da bodo sledile “potrebne reforme”. Prepričani so, da za vložitev zakona lahko dobijo podpis vsaj enega poslanca. Zakon nameravajo vložiti v začetku septembra.

Vlada podpira ločitev javnega in zasebnega
Vladajoča politika sicer podpira ločitev javnega in zasebnega sektorja: “Ministrstvo za zdravje pripravlja člene zakona, s katerim bomo ustrezno uredili prehajanje zdravstvenih delavcev iz javne v zasebno sfero. Ukrepi, ki jih predvideva sprememba zakona o zdravstveni dejavnosti, bodo prispevali k boljši dostopnosti zdravstvenih storitev v javni zdravstveni mreži. Kot že večkrat povedano, je sprejetje novele zakona predvideno do konca letošnjega leta.” 

Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki

Zakaj nesrečni Nataši Pirc Musar “odstrelijo” večino kandidatov?

Nataša Pirc Musar lahko na seznam kadrov, ki jih...

Škofjeločani lahko o občinskih projektih glasujejo

Na spletni strani predlagam.skofjaloka.si lahko Škofjeločani oddajo svoj glas...

Z avtom zbil divjega prašiča, a ga je nato nekdo ukradel

V Novem mestu je včeraj, malo pred 22. uro,...

Vlada in koalicija zlorabljata institut nujnega zakonodajnega postopka; v SDS napovedali obstrukcije

Poslanci Slovenske demokratske stranke bodo obstruirali današnjo sejo Odbora...