V Črešnjevcu so odmevale lepe melodije

Datum:

Črešnjevec pri Slovenski Bistrici je znan po zgodovinskih ostankih, kot so rimski nagrobniki, ki so del lokalne cerkve in taborskega obzidja. Na pokopališču je tudi grob Jožeta Pučnika, pomembnega slovenskega politika in domoljuba. V Črešnjevcu pa radi tudi pojejo. Njihovo Društvo delovnih invalidov (DDI) Črešnjevec je zelo aktivno.

V nedeljo, 6. aprila se je v Črešnjevcu pelo. Odmevale so lepe domače melodije. Da je glasba še kako zasidrana v srca domačinov, smo spoznali tudi mi, ko smo obiskali prireditev, saj je dvorana pokala po šivih. Skoraj ni bilo domačina, ki se ne bi udeležil prireditve. 17-letnica pevskega udejstvovanja v DDI Črešnjevec in 30-letnica obstoja društva sta ljudem dajali še poseben zagon.

Pevska skupina DDI Črešnjevec, ki je nastopala pod vodstvom karizmatične Brigite Hren, je pripravila res poseben in z domačo glasbo napolnjen koncert z naslovom Skupaj v melodijah. Naslov prireditve  je nosil globok pomen – združevanje generacij in glasbenih okusov v eno samo srčno doživetje. Skupina, s povprečno starostjo članov okoli 69 let, je dokazala, da leta niso ovira za sodobnost, saj so nam postregli z bogatim repertoarjem. Poleg ljudskih pesmi so zazvenele ponarodele pesmi, ki jih je zapelo tudi občinstvo v dvorani. Pristop članov DDI k petju je v ospredje postavljajo veselje in izkušnje, saj so izlili svojo dušo in ganili vsakega poslušalca v dvorani. Program je povezovala Suzana Mally.

e-maribor

Sorodno

Zadnji prispevki

Koalicijska pogodba veže socialno pomoč na javna dela in ukinja številne zlorabe

Koalicijska pogodba predvideva obsežne spremembe tudi na področju socialne...

Dr. Peter Jambrek: Volitve prelomnega značaja – po njih nič ne bo več tako kot je bilo

Dr. Peter Jambrek je v obsežnem odgovoru na vprašanja...

[Intervju] Dr. Rok Spruk: “Slovenija potrebuje razvojni šok, ne prerazporejanja stagnacije”

Z dr. Rokom Sprukom, izrednim profesorjem ekonomije na Ekonomski...

Življenje v ciklih arhitektov kaosa

Sodobnost čas dojema linearno: zadaj je preteklost, spredaj prihodnost,...