Tesen poraz hokejistov Olimpije

Hokejisti Olimpije so doživeli nov poraz. Tokrat so jih z 0 : 1 premagali celovški hokejisti. Ljubljančani so kljub dobri igri ostali praznih rok in zabeležili tretji zaporedni poraz.

Olimpija 0 : 1 KAC (0 : 0, 0 : 1, 0 : 0)
Lundmark 26.

KONEC TEKME

60. minuta: Olimpija bo zadnjo minuto igrala brez vratarja.

55. minuta: Olimpija v popolni postavi.

53. minuta: Izključitev Rolanda Kaspitza (Olimpija).

48. minuta: KAC v popolni postavi.

47. minuta: Po napaki Olimpije z igralcem več je v protinapad krenil Oliver Setzinger, vendar se je z obrambo ponovno izkazal Oliver Roy.

46. minuta: Izključitev Jasona Desantisa (KAC).

42. minuta: KAC v popolni postavi.

Začetek 3. tretjine

Pritisk gostov se je obrestoval, glavni junak Olimpije je še naprej vratar Roy, ki kljub vodstvu KAC-a svojo ekipo drži zgolj pri enem zadetku zaostanka.

Konec 2. tretjine

40. minuta: Izključitev Jeana-Francoisa Jacquesa (KAC).

32. minuta: KAC v popolni postavi.

30. minuta: Izključitev Jasona Desantisa (KAC).

26. minuta: GOL!!! Zadetek za KAC je dosegel Jamie Lundmark. Pritisk gostov se je iz minute v minuto stopnjeval in obramba Olimpije je po nezbranosti vendarle klonila.

Začetek 2. tretjine

V 1. tretjini smo spremljali igro predvsem pred vrati Olimpije. Ekipa KAC-a ne najde načina, kako priti do zadetka, domača ekipa zaenkrat dobro stoji v obrambi.

Konec 1. tretjine

18. minuta: KAC v popolni postavi.

17. minuta: Olimpija v popolni postavi. Sedaj imajo zeleno-beli nekaj manj kot minuto igralca več na ledu.

16. minuta: Izključitev Jeana-Francoisa Jacquesa (KAC). Izenačeno število igralcev v polju 4 : 4.

13. minuta: Izklljučen je Maks Selan, ki je zaradi nešportnega obnašanja prejel 2 + 2 minuti kazni (Olimpija).

8. minuta: Olimpija v popolni postavi.

6. minuta: Izključitev Maksa Selana (Olimpija).

Začetek tekme:

Pri Olimpiji bo spet zaigral kapetan Aleš Mušič, kar bo njegova prva tekma po 16. 10. 2015, ko se je poškodoval.

Tako ljubljanski kot tudi celovški hokejisti so v torek izgubili. Avstrijci, trenutno peti na lestvici, so doma doživeli pravo malo katastrofo, saj jih je češki Znojmo premagal s kar 1 : 6. Nekoliko boljše so jo sicer odnesli zeleno-beli, ki so kljub dobri igri z Dunaja prinesli poraz 0 : 2.

Celovčani v lov za play-off, Olimpija povsem na dnu
Za goste je tekma v Tivoliju izjemno lepa priložnost, da se utrdijo v zgornjem delu lestvice, ki po koncu prvega dela prinaša play-off. Po torkovi slabi igri in visokem porazu bodo naši severni sosedje še toliko bolj nevarni, saj želijo sprati madež zadnjega visokega poraza. Za Olimpijo je že nekaj časa bolj ali manj jasno, da bo prvi del prvenstva končala na zadnjem mestu, zato so v ljubljanskem taboru tudi dovolili odhode svojim najbolje plačanim hokejistom.

Nič še ni izgubljeno
Čeprav je jasno, da si zeleno-beli v prvem delu prvenstva ne bodo zagotovili play-offa, saj tega zagotavlja le prvih šest mest, Ljubljančanom ostaja upanje za drugi del sezone. Takrat se bodo s preostalimi najslabšimi petimi ekipami borili za prvi dve mesti, ki bosta prinesli končnico.

Tekma HDD Olimpija : KAC se – tudi z našim tekstovnim prenosom – začne ob 19.15.