V Tuniziji ujeli pravo morsko pošast

Datum:

Ribiči iz Tunizije so ujeli nevsakdanji ulov: več metrov velikega morskega psa, ki so ga razstavili kar sredi ulice, okoli pa se je nabrala velika množica radovednih ljudi. Ti morski psi so tudi občasni prebivalci Jadranskega morja.

Marsikdo ne ve, da je Sredozemsko morje, s katerim se stika tudi Jadransko morje, domovanje največjih ljudožerskih psov na svetu – gre za vrsto veliki beli morski pes.

Enega izmed teh so ujeli tunizijski ribiči in ga razstavili kar sredi ulice. Beli morski pes je sicer zaščitena vrsta, toda tega so vseeno razstavili kar sredi ulice, kamor so prišli na ogled številni radovedni mimoidoči. Podatkov o velikosti in teži nismo zasledili, po grobi oceni pa gre pa za več metrov dolgo in več kot tono težko žival.

Rok Krajnc

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...