V Wengnu slavil Svindal, Kline na 24. mestu

Norvežan Aksel Lund Svindal je zmagovalec smuka za svetovni pokal v Wengnu. Preostali dve mesti na stopničkah sta zasedla Avstrijca Hannes Reichelt in Klaus Kröll. Najboljši Slovenec in edini s točkami je bil Boštjan Kline na 24. mestu.

Vremenske razmere so bile bolj podobne loteriji kot pa zimskemu vremenu. Klasični smuk po slovitem Lauberhornu je potekal v znamenju spremenljivega vremena. Podobna zgodba je bila že v petek, ko je kombinacijski smuk potekal po skrajšani progi, z nižjega starta. Ob tem so zaradi megle kar trikrat morali prekiniti tekmo in jo nato znova nadaljevali.

Od treh Slovencev na štartu se je v težkih razmerah in ob prekinitvah najbolje znašel Kline, ki se je ob prihodu v cilj s štartno številko 38 zavihtel na 23. mesto, do konca pa izgubil le eno mesto. Kline je prehitel tudi oba moštvena kolega, ki sta se po progi pognala pred njim. Andrej Šporn, ki je na kombinacijskem smuku vpisal 14. čas, je na specialnem smuku s štartno številko 31 nato ostal brez točk. Z zaostankom 5,35 sekunde je bil 50.

S sedmim mestom in prvo uvrstitvijo v deseterico na tekmah svetovnega pokala slovenski junak kombinacijske tekme Klemen Kosi je bil na posebnem smuku prepočasen za točke. S štartno številko 37 je z zaostankom 3,92 sekunde ob prihodu v cilj vpisal 26. čas, a je kasneje izgubil enajst mest in je zasedel končno 37. mesto.

Swindal prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala
Norvežan Kjetil Jansrud, zmagovalec petkove kombinacije, je smuk končal na 12. mestu. Svindal je vpisal še 31. zmago v svetovnem pokalu, 12. smukaško ter prvo zmago v Wengnu. S šesto zmago v tej sezoni je 33-letni Svindal znova prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

V Wengnu bo v nedeljo še slalom za pokal Lauberhorn z dvema Slovencema na startu – Maticem Skubetom in Štefanom Hadalinom.