[Video] Policija skriva dejstva o kriminalnih dejanjih migrantov, da bi ohranila civilni mir

Datum:

Nemški časopis Hannoversche Allgemeine je pred kratkim zastavil vprašanje, ali se v državi spreminja statistika nasilnih kaznivih dejanj. Eden od policistov naj bi jim razkril, da ne lažejo, ampak da so stvari “namerno izpuščene”.

“Obstajajo ukazi, kako naj interpretiramo odgovore, da se bo ohranjal civilni mir,” naj bi omenjenemu mediju sporočil policist. Voice of Europe poroča, da naj bi s policistom govoril novinar Dieter Wonka, ki se zaveda, kako se prirejajo statistični podatki. V kratkem posnetku, ki si ga lahko ogledate na koncu tega članka, zasledimo, da ni pisnih navodil za ponarejanje statistike, temveč da “obstajajo določeni izrazi, kot sta uboj iz čast in spolni prekršek, ki se, če je le mogoče, ne bi smeli uporabljati v poročilih.”

V kolikor policist zapiše omenjena izraza v poročilo, se ga opozori, da odstrani pojme, ki so provokativni in ki bi lahko negativno vplivali na statistiko.

Posnetek poglejte tukaj:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=gamhRlfaEqo

M. S.

Sorodno

Zadnji prispevki

Koalicijska pogodba veže socialno pomoč na javna dela in ukinja številne zlorabe

Koalicijska pogodba predvideva obsežne spremembe tudi na področju socialne...

Dr. Peter Jambrek: Volitve prelomnega značaja – po njih nič ne bo več tako kot je bilo

Dr. Peter Jambrek je v obsežnem odgovoru na vprašanja...

[Intervju] Dr. Rok Spruk: “Slovenija potrebuje razvojni šok, ne prerazporejanja stagnacije”

Z dr. Rokom Sprukom, izrednim profesorjem ekonomije na Ekonomski...

Življenje v ciklih arhitektov kaosa

Sodobnost čas dojema linearno: zadaj je preteklost, spredaj prihodnost,...