[VIDEO] Za preselitev problematičnih migrantov v Nemčiji potrebovali kar 250 policistov

Datum:

Okrog 250 policistov, skupaj s policisti v zaščitni opremi, vodniki policijskih psov in reševalnimi vozili, je bilo v petek poslanih v migrantski center v Donauwörthu. Številčna kolona, ki med prebivalci ni ostala neopažena, je bila po navedbah nemškega Die Welta aktivirana zato, ker je prišlo do selitve celotnega oddelka migrantov na račun nekaj zelo konfliktnih posameznikov.

Konkretneje gre za pet problematičnih migrantov, ki so se v zadnjih tednih zapletli v več konfliktov, zaradi česar so bili premeščeni v druge migrantske centre.

https://www.youtube.com/watch?v=uDhVonupxG4

Pri nekaterih migrantih so med podrobno racijo v njihovih sobah odkrili nevarne predmete. Nič manj zaskrbljujoči pa niso bili izsledki večernega pregleda, ki je sledil jutranjemu.

Selitev potekala z 20 policijskimi vozili
V petek okrog 19. ure je v migrantski center pripeljalo okrog 20 policijskih vozil z modrimi lučmi in sirenami, poroča Voice of Europe. Po navedbah policije zaradi odločnega pristopa in transparentnega pojasnila ni bilo potrebe po uporabi fizične sile. Sama preselitev naj bi bila nujna zato, da so dobile družine na voljo večje sobe in da v njihovi bližini ne bi bilo konfliktnih posameznikov.

N. Ž.

Sorodno

Zadnji prispevki

Izpraznjena blagajna in milijardni primanjkljaj: poslanci odpirajo račun Golobovi vladi

Medtem ko nova vlada sanira posledice mandata Roberta Goloba,...

Prvi veliki intervju ministra Andreja Širclja: Kako bo vlada reševala javne finance

Mag. Andrej Šircelj v novi, 16. slovenski vladi vodi...

Algoritmi po meri politike: britanski načrt za nadzor informacij

Britanska vlada je v posvetovalnem dokumentu Watch this space:...

Neodgovorna izzivanja koristijo agresorju

Leta 1997 sem se kot predstavnica slovenskih učiteljev zgodovine...