Viktor Orban je navdušil Hrvate in lastnika gostilne na Visu: “Prišel je skromno, brez varnostnikov in blišča”

Datum:

Madžarski predsednik vlade Viktor Orban preživlja počitnice na Hrvaškem. V torek zvečer je bil na Visu, kjer so bili navdušeni nad njegovo skromnostjo, poroča hrvaški Dnevnik.

Orban se je poletne počitnice odločil preživeti z jadrnico na Jadranu, v torek zvečer pa je bil gost v gostilni, kamor je po besedah ljudi in lastnika prišel brez varnostnikov in protokola. Za jed si je izbral hobotnico in vino Vugava.

Lastnik gostilne Žarko Peša je šele, ko ga je zagledal, ugotovil, koga bo pogostil z večerjo. Peša je dejal, da bi se lahko po Orbanu, glede na to, da je prišel brez posebnega spremstva in blišča, lahko zgledovali tudi hrvaški politiki. “On je moj vzor,” je še dodal.

A. B.

Sorodno

Zadnji prispevki

[Fotogalerija] Janšev vzpon v severno steno Triglava zaznamovalo posebno srečanje

Predsednik SDS Janez Janša je strasten pohodnik in plezalec,...

Ko se z Rusijo ne da pogajati: “Zgodovinsko” srečanje Lavrova in Rubia trajalo le 35 minut

Srečanje, ki je bilo napovedano kot pomemben diplomatski stik...

Šole niso verske kuhinje: integracija pomeni prilagajanje okolju, ne obratno

Zagovornik načela enakosti Miha Lobnik je 22. julija 2026...

Modeli OpenAI našli pot do interneta in napadli sisteme podjetja

OpenAI je razkril, da je kombinacija nekaterih njihovih eksperimentalnih...