Z današnjim dnem dovoljeno obratovanje nekaterih prodajaln

Datum:

Od danes do vključno srede, 23. decembra, je povsod po Sloveniji, v vseh statističnih regijah, dovoljeno obratovanje nekaterih prodajaln, v statističnih regijah, v katerih je epidemiološka slika boljša, pa se dodatno sproščajo še nekatere druge storitve. Vsi ostali ukrepi in omejitve ostajajo še naprej v veljavi.

Od danes do 23. decembra je v vseh statističnih regijah, to je povsod po državi, dovoljeno obratovanje naslednjih dejavnosti:

  • drevesnice in vrtnarije,
  • prodajalne, ki v pretežni meri prodajajo tehnično blago,
  • storitve izdelave, montaže, popravil in vzdrževanja,
  • storitev nege hišnih ljubljenčkov,
  • individualne nezdravstvene svetovalne in terapevtske storitve.
Foto: Pixabay

V statističnih regijah Osrednjeslovenska, Goriška, Obalno-kraška in Gorenjska, v katerih je epidemiološka slika boljša, pa se dodatno sproščajo tudi:

  • prodajalne, ki v pretežni meri prodajajo tekstil,
  • knjigarne, papirnice, fotokopirnice, prodajalne z drobno galanterijo in darilnim programom,
  • specializirane prodajalne z otroškim programom,
  • storitve nepremičninskega posredovanja.
Odlok velja do vključno srede, 23. decembra 2020, ko bo vlada ponovno pretehtala epidemiološko stanje in na predlog epidemiologov odločala o nadaljnjih ukrepih.

Moje Posavje

Sorodno

Zadnji prispevki

Migracije nemške davkoplačevalce stanejo več deset milijard evrov

Novi podatki nemškega zveznega finančnega ministrstva kažejo, da bodo...

Čestitke Janezu Janši dežujejo od vsepovsod

Po izvolitvi Janeza Janše za novega predsednika vlade je...