Z davki udarili po zaposlenih, gospodarstvu in kmetih

Datum:

Vladajoča koalicija deluje na način, da je vse, kar je bilo sprejeto v času vlade Janeza Janše, treba razveljaviti, pa čeprav v škodo ljudem in gospodarstva. Nazoren primer navedenega je razveljavitev zakona o dohodnini vlade Janeza Janše in znižanje splošne olajšave, ki je neposredno v škodo ljudem.

Tako bo vsak zaposleni s povprečno plačo dobil kar 664 evrov manj neto plače na leto.

Vir: Finance

Hkrati je vlada že uzakonila novi davek oziroma obvezni zdravstveni prispevek za dolgotrajno oskrbo. Prav tako je za obdobje naslednjih pet let dvignila davek na dobiček pravnih oseb iz 19 na 22 odstotkov. Sprejela je tudi, da se dohodninske lestvice in olajšave ne bodo usklajevale v letu 2024, ob tem je še dodatno administrativno in davčno obremenila normirane samostojne podjetnike. Dolga leta veljavni neobvezni prispevek za zdravstveno zavarovanje je spremenila v obveznega. Ni ga ukinila, kot govorijo, temveč uzakonila obveznost.

Udarili so tudi po kmetih, ki kmetujejo na težje dostopnih območjih. S 1. januarjem 2023 je obdavčila neposredna plačila. Zdaj obljublja, da bo to spremenila, vendar ostaja zgolj pri obljubah.

Vlada napoveduje tudi nove obremenitve gospodarstva za financiranje izgradnje novih javnih najemnih stanovanj, obdavčitev premoženja in nepremičnin.

Z vsem tem je vlada Roberta Goloba bistveno poslabšala finančni položaj ljudi in gospodarstva.

Moja Dolenjska

Sorodno

Zadnji prispevki

Regulacija cen goriv podaljšana do sredine decembra

Vlada je sprejela odločitev o podaljšanju regulacije cen določenih...

S sporazumom med ZDA in Iranom bi slednji ohranil nadzor nad ožino Hormuz

Iranski mediji so se dokopali do osnutka sporazuma z...

Švicarji bodo v nedeljo odločali o omejitvi prebivalstva na 10 milijonov

V nedeljo, 14. junija, se bodo Švicarji na referendumu...

Minister Šircelj: “Časovnica zmanjševanja javnofinančnega primanjkljaja še ni jasna”

Finančni minister Andrej Šircelj pravi, da bo dinamika zniževanja...