Z golom Kopitarja Kralji zmagujejo

Ekipa Los Angeles Kings, za katero igra tudi naš hokejist Anže Kopitar, je dosegla četrto zaporedno zmago v ligi NHL. Tekma proti ekipi Carolina Hurricanes se je končala z zmago Kraljev 3 : 0, med strelce se je vpisal tudi Kopitar, ki je v 49. minuti zadel za 2 : 0.

Visoka zmaga ni povsem pravi odraz dogajanja na ledu. V mnogih statističnih elementih so prevladovali gostje, ki so dobili tudi razmerje strelov na gol s 40 : 28.

Poleg Kopitarja je za Kralje zadel še Tyler Toffoli, ki je tako tresel mreže nasprotnikov že na četrti tekmi zapored. Prvič je zadel že v 12. minuti, nato pa postavil tudi izid tekme, ko je zadel za 3 : 0 v 53. minuti. Blestel je tudi domači vratar Jonathan Quick, ki je zbral kar 40 obramb in ostal nepremagan na 38. tekmi v svoji karieri.