Vandali razdejali pokopališče in uničili prav vse krščanske simbole!

Datum:

Tik pred praznikom Vseh svetnikov so neznanci razdejali pokopališče Breuil v francoskem mestu Cognac. Uničili so prav vse krščanske simbole. Kdo je naredil to sramotno dejanje, policija še preiskuje, ve pa se, kdo sovraži vse, kar je povezano s krščansko tradicijo: od islamistov do LGBT aktivistov.

V Cognacu so v noči z 29. na 30. oktober neznanci dobesedno uničili pokopališče. Spravili so se na krščanske simbole, kot so križi, kipe Matere Božje in simbolov Jezusa Kristusa. Podrtih ali zlomljenih je bilo skoraj 100 predmetov, ki so povezani s krščanstvom, poroča France 3.

Socialistični župan Michel Gourinchas je dejanje sicer označil za “ponižujoče” in “sramotno”, kljub temu je menil, da gre za običajni vandalizem, ki ni povezan z nobeno ideologijo. Policija je bolj previdna. Pravi, da bo šele preiskava pokazala, ali je šlo za vandalizem ali je bilo ozadje ideološko.

Demokracija

Sorodno

Zadnji prispevki

Panika na dvorišču: volk napadel otroka, družinski pes žrtvoval življenje

Na družinskem srečanju ob žaru je skoraj prišlo do...

[Fotogalerija] Janšev vzpon v severno steno Triglava zaznamovalo posebno srečanje

Predsednik SDS Janez Janša je strasten pohodnik in plezalec,...

Metlika nadaljuje prenovo Konzuma v Hišo ustvarjalnosti

Občina Metlika nadaljuje prenovo nekdanje stavbe Konzum, ki bo...

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...