Zanesljivi viri: Svoboda je Urško Klakočar Zupančič postavila na “stranski tir”

Datum:

Zvezda predsednice državnega zbora več kot očitno usiha. Ugotovitvam v zadnji Tarči, da Klakočar Zupančičeva uživa vse manj podpore v matični stranki kot tudi pozornosti medijev, potrjuje tudi naš zanesljivi vir. Ta naj bi se znašla na stranskem tiru predvsem po zaslugi lastne labilnosti. Informacije, ki smo jih prejeli v nabiralnik, pa pričajo še o nečem. Medtem ko se Slovenija vse bolj poglablja v recesijo, se “svobodnjaki” vse bolj poglabljajo v lastne notranje intrige – tako pa so vse manj sposobni operativno voditi državo. 

O usihanju političnega kapitala Klakočar Zupančičeve so laični opazovalci slovenske politike izvedeli v zadnji Tarči. Uradni razlog, zakaj so v Svobodi odpovedali njen nastop v Tarči, naj bi bile zdravstvene težave. Da izgovoru ne gre verjeti, trdi naš vir. Klakočar Zupančičeva je namreč potrdila udeležbo, to pa so ji nato prepovedali na stranki, saj naj bi izvedeli, da bo na Tarči nastopila tudi vodja poslanske skupine SDS Jelka Godec. Stranko naj bi zmotilo tudi, da potrditev nastopa ni bila usklajena in je šlo torej za nekakšno discipliniranje poslanke. Da odpoved ni povezana z zdravstvenim stanjem predsednice DZ, je na svoj način potrdila tudi poslanka Vonta, ki je zadnji hip v oddaji nadomestila svojo podpredsednico. Resničnega vzroka seveda ni hotela razkriti.

Ga pa zato razkriva naš vir, ki pravi, da je bil dan pred snemanjem Tarče za Klakočar Zupančičevo izredno naporen. Tako zelo, da naj bi ta doživela nekakšen živčni kolaps, izvirajoč iz dogajanja na seji mandatno-volilne komisije, posveta vodij poslanskih skupin in kasneje še spopada znotraj stranke. Ta naj bi se dogajal na relaciji generalne sekretarke Vesne Vuković s Klakočar Zupančičevo. O sporu med njima so mediji v preteklosti večkrat pisali. Navzkriž naj bi si prišli zaradi zahteve Vukovićeve, da vsi poslanci predajo mobilne telefone v osebni pregled, saj naj bi bila ta prepričana, da eden od njih medijem izdaja občutljive strankine informacije.

Kot že rečeno naj bi se vse začelo na mandatno-volilni komisiji, nato pa nadaljevalo na delovnem posvetu parlamentarnih strank, na katerem naj bi vodja ZPS “ostro in neposredno” napadla predsednico državnega zbora, vendar podprto z argumenti. Predmet vročične razprave naj bi bilo mnenje zakonodajno-pravne službe, da je mandatno-volilna komisije delovala, ko se je na seji seznanila s sodbami sodišč in predlogi za razrešitev članov programskega sveta RTV, izrazito sporno in nedopustno, predvsem pa v nasprotju z ustavnopravno ureditvijo Republike Slovenije. Vodja ZPS naj bi na neki točki v razpravi celo izustila: “Vi ste bili sodnica, bi pa to morali vedeti.” Več TUKAJ. Klakočar Zupančičeva naj bi nato pozivala koalicijske poslance, naj ji vendarle pomagajo pri razpravi, a kakšnega posebnega zanimanja za to ni bilo.

Zakaj, lahko pojasni naslednja informacija. Klakočar Zupančičeva naj bi na posvetu razpravljala v smislu, da bi moral celotni državni zbor (torej koalicija in opozicija skupaj) izvršni veji oblasti pokazati, da resnična oblast počiva v državnem zboru in da ta ni zgolj “glasovalni stroj”. Gre seveda za upor proti predsedniku vlade, v katerem drugi očitno niso hoteli sodelovati.

Zunaj kroga zaupanja
Naš zanesljiv vir pa nam je posredoval še eno izrazito pomenljivo informacijo. Podpredsednica stranke in predsednica državnega zbora naj ne bi bila seznanjena z včerajšnjim odstopom dveh poslancev, Dejana Zavca in Martina Marzidovška.

No, vse skupaj naj bi vodilo v nekakšen kolaps. Kakšen, vedo tisti, ki so bili po celotni sagi poleg nje v kabinetu. Javnost, ki tja ni imela vstopa, je slišala le odmeve. Med drugim, da naj bi bila Klakočar Zupančičeva izrazito jezna na vodjo poslanske skupine SDS. Tej naj bi v prihodnje še “pokazala svoje”.

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Kdo vam laže na terenu: Zakonodaja iz Bruslja ima vpliv na prihodnje generacije

"Levica je leta 2022 ustvarila volilno histerijo. To poskušajo...

Zakaj Slovenija ni zmanjšala porabe ruskega plina, kot je zahtevala EU?

Slovenija je še vedno odvisna od ruskega plina, ki...

Prazne glasovnice jezijo Slovence v tujini

Slovenski državljani in državljanke s stalnim prebivališčem v tujini...

Brežiški župan vladi: Naše stališče je nespremenjeno, azilnega doma nočemo

"Stališče Občine Brežice ostaja nespremenjeno – ostro nasprotujemo postavitvi...