Anamarija Lampič in Eva Urevec na svetovnem prvenstvu v Oberdorfu pritekli bronasto medaljo!

Najboljša slovenska športnica lanskega leta Anamarija Lampič in Eva Urevc sta v finalu ekipne tekme v smučarskem teku na svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu osvojili bronasto medaljo.

Zmagali sta Švedinji Maja Dahlqvist in Jonna Sundling, drugi sta bili Švicarki Nadine Fähndrich in Laurien van der Graaff (+0,95), Slovenki sta zaostali 3,46 sekunde.

Lampičeva, ki je že pred SP osvojila mali kristalni globus za zmage v sprintih svetovnega pokala sezone, je v četrtek prišla do brona v posamičnem sprintu, na ekipnem pa je bila že srebrna s Katjo Višnar na SP pred dvema letoma v Seefeldu. Obenem je to že peta slovenska medalja na letošnjem SP v Nemčiji, piše STA.

Slovenska smučarska tekača Janez Lampič in Vili Črv sta ostala brez finala po desetem mestu v svoji kvalifikacijski skupini.