Barcelona gladko v finale svetovnega prvenstva

Nogometaši Barcelone so gladko, s 3 : 0 premagali kitajski Guangzhou in se uvrstili v finale svetovnega klubskega prvenstva. Zmagovalec azijske lige prvakov proti evropskim prvakom niti v enem trenutku ni imel nikakršnih možnosti. Barcelono v finalu že čaka argentinski River Plate.

Nogometaši Barcelone, ki kot lanski zmagovalec Lige prvakov na svetovnem klubskem prvenstvu predstavljajo Evropo, so na svoji prvi tekmi letošnjega prvenstva nalogo opravili z odliko. Kljub odsotnosti Neymarja in Lionela Messija, ki ima težave z bolečinami v trebuhu, so Katalonci brez težav odpravili azijskega predstavnika.

Hat-trick Suareza za finale proti River Platu
Barcelona je kitajski Guangzhou, ki ga vodi nekdanji brazilski selektor Luiz Felipe Scolari, premagala s tremi zadetki Luisa Suareza. Urugvajec je Barco v vodstvo popeljal v 39. minuti, vajo pa je nato ponovil še v 50. in 67. minuti. Že včeraj je “gostitelje” premagal južnoameriški prvak River Plate, ki si je napredovanje zagotovil z minimalno zmago 1 : 0. Edini zadetek na tekmi je v 72. minuti dosegel Alario.

Tekma za tretje mesto med japonsko Hiroshimo in kitajskim Guangzhoujem bo v nedeljo ob 8.00 po slovenskem času, finale med Barcelono in River Platom pa ob 11.00.