Bivši britanski preimer kritičen do BBC, ker Hamasa ne želi označiti za terorsitično skupino

Datum:

Nekdanji britanski premier David Cameron je med nedavnim nastopom okrcal britanski javni medij (BBC), ker vztrajno zavrača označitev Hamasa za teroristično organizacijo.

Cameron, trenutno zunanji minister Združenega kraljestva, je v nedeljo govoril s televizijsko voditeljico Lauro Kuenssberg. Njuna razprava je nastala po videoposnetku britansko-izraelskega talca Nadava Popplewella, ki ga je Hamas izpustil – skupaj s kasnejšo trditvijo teroristične skupine, da je bil Popplewell medtem ubit v “izraelskem napadu”.

“Ko vidiš, kaj je Hamas pripravljen storiti, se preprosto zaveš, s kakšnimi strašnimi, grozljivimi, nečloveškimi ljudmi, odkrito povedano, imamo opravka,” je začel Cameron in se nato takoj obrnil, da bi podal izziv BBC. “In morda je pravzaprav napočil trenutek, da se BBC znova vpraša, ali naj te ljudi opišemo kot teroriste. So teroristi.”

David Cameron (Foto: epa)

“Če ugrabite babice, ugrabite dojenčke, posilite ljudi, streljate na otroke pred njihovimi starši. Kaj še morajo storiti, da BBC reče: “Poglejte, to so teroristi.”?” Cameron je naštel le nekaj grozljivih grozodejstev, ki so jih zagrešili Hamasovi teroristi med napadi na Izrael 7. oktobra in dodal: “Res so teroristi.”

BBC kot MMC

BBC je po Cameronovem nastopu izdal izjavo za Fox News Digital, v kateri trdi, da mora njihovo poročanje o Hamasu – ne glede na to, kako so poimenovali teroristično skupino – govoriti samo zase. V nedavnem poročanju o trajajoči vojni med Izraelom in Hamasom je BBC to teroristično organizacijo označil preprosto za “palestinsko skupino”. Spomnimo –podobno poroča tudi naš nacionalni medij oz. njegov radikalni spletni portal MMC.

Sedež BBC v Londonu (Foto: epa)

“Nihče, ki spremlja BBC News, ne sme ostati nezaveden grozljive narave Hamasovih dejanj. Naše dolgoletno stališče o tej zadevi smo zelo jasno izrazili – uporabljamo besedo terorist, ko se pripisuje drugim, kot je vlada Združenega kraljestva,” je zapisano v izjavi.

I. K.

Sorodno

Zadnji prispevki

V nekdanjih udbovskih zaporih na Beethovnovi bo od petka stalna razstava

Ob evropskem dnevu spomina na žrtve vseh totalitarnih in...

Župan Molan sprejel evropska prvaka

Župan Občine Brežice Ivan Molan je v petek, 14....

Preplah sredi Washingtona: Zaradi spolne igračke zaprli promet in poklicali bombno enoto

Policisti v ameriški prestolnici so se v sredo prejšnji...