Cena prenove stadiona v Ljubljani narasla za 80 milijonov evrov

Datum:

Investicija prenove atletskega stadiona Ljubljana Šiška je narasla s 14 milijoni evrov na kar 94 milijonov evrov. Kaj je točno vplivalo na tako ogromen porast ocenjene vrednosti smo vprašali direktno Mestno Občino Ljubljana, a odgovorov še nismo prejeli.

Ljubljanska Šiška dobiva prenovljen atletski stadion. Ocena stroška prenove je leta 2016 znašala 14 milijonov evrov, trenutno pa je narasla že na več kot 94 milijonov evrov. Javno naročilo za izbor izvajalca sicer še ni objavljeno, pa jih sprašujejo tudi mnogi, kdo bo glavni izvajalec del. Sploh glede na ocenjeno vrednost projekta, za katero pojasnila še nimamo.

“Cena prenove stadiona v Šiški s 14 narasla na 94 milijonov evrov. Ali Jankovićevi kamarilji zmanjkuje denarja? Je vse, kar se v Ljubljani gradi iz javnih sredstev, zato pregrešno drago ? Ali se je tudi mita,% povišala ? Vse če to narod , da pozlati…,« je ob tem komentiral podpredsednik SDS Aleš Hojs , saj skokovit porast ocenjene vrednosti še bolj bode v oči, ko vemo, da je bila na začetku predvidena le delna obnova in izboljšanje športnega parka v Šiški.

A na koncu je padla odločitev o popolni prenovi in ​​vzpostavitvi “novega sodobnega atletskega centra”. Ljubljanski nadzorni odbor je od leta 2020 dalje opozoril na povečanje stroškov pri projektu Atletskega centra Ljubljana. V poročilu za leto 2022 je opozoril, da je bila prva ocena investicije 14,3 milijona evrov, do oktobra 2022 pa je narasla na 56,2 milijona evrov. Sedaj pa je cena še dodatno narasla za 38 milijonov evrov.

Kako za lase privlečeno se zdi to povišanje vrednosti prenove je dejstvo, da je 94 milijonov evrov vsota denarja, ki bi se lahko porabila za bolj koristne zadeve. Profil na X je ob tem pripel dva zapisa, ki kažeta prikazujeta nesmiselnost zapravljanja denarja s strani ljubljanskega župana Zorana Jankovića.

Foto: X

Nadzorni odbor je v svojem poročilu za leto 2022 vzel pojasnilo občine, ki je tako izjavila, da je zgolj obnova in rekonstrukcija obstoječih objektov neizvedljiva, ker je stanje objekta prešibko, poleg tega pa so se povišale tudi cene storitev, materialov in opreme. Potrebna je tudi predstavitev komunalne infrastrukture ter uskladitev tehničnih in programskih elementov objekta, da se zagotovi visok standard za izvedbo atletskih in nogometnih tekmovanj na najvišji ravni.

Po dokončanju naj bi Atletski center Ljubljana imel 4777 pokritih sedežev, atletsko dvorano z 200-metrsko krožno stezo s 1648 sedeži ter pomožni atletski stadion s 315 sedeži. Pod zadnjim je predvidena kletna etaža s parkirnimi prostori. Načrtovana je tudi gradnja dvorane za mete, ureditev zelenih površin in namestitev solarnih panelov. Center bo še naprej namenjen tudi nogometu.

AH

Sorodno

Zadnji prispevki

Pokojnine – stvari so blizu vrelišča

"Ne vem, kako bodo prihodnjo zimo preživeli naši upokojenci....

Resnični razlogi za bedo podsaharske Afrike

Na krilih prebujenske ideologije se v Evropi vse bolj...

Gospodarstvo tone, vlada pa se o tem po sovjetski tradiciji sploh ne pogovarja

Retorična igra levih režimov po svetu je umetnost risanja...