DragonHack slavil 10. obletnico

Datum:

DragonHack, največji slovenski univerzitetni hackathon, letos slavi svojo deseto obletnico. Letošnja obletnica je izrednega pomena tudi zato, ker poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednice Republike Slovenije dr. Nataše Pirc Musar. Ta 24-urni maraton inovacij vsako leto privabi kreativne mislece, inženirje in razvijalce, ki med seboj tekmujejo v razvoju inovativnih rešitev. Udeleženci imajo izjemno priložnost delati z najnaprednejšimi tehnologijami, se povezati z vodilnimi podjetji v tehnološki industriji, izboljšati svoje tehnične veščine in stkati nova profesionalna prijateljstva.

Tekmovalne ekipe, sestavljene iz treh do štirih študentov, razvijajo širok spekter projektov, od spletnih in mobilnih aplikacij do iger in naprednih tehnologij, kot je strojno učenje. Dogodek pa ne ponuja zgolj tekmovanja v inovativnosti in tehnični dovršenosti projektov, temveč tudi izobraževalne delavnice in predavanja, ki jih vodijo vodilni strokovnjaki iz industrije. Razgibano dogajanje dopolnjujejo zabavni dogodki, ki še dodatno obogatijo vzdušje hackathona.

DragonHack je član lige Major League Hacking (MLH), globalne organizacije, ki združuje hackathone po vsem svetu in vsako leto podpre več kot 300 dogodkov v več kot 90 državah s skupno udeležbo več kot 500.000 razvijalcev.

Ocenjevanje tekmovalnih projektov je zaupano žiriji izjemnih strokovnjakov, med katerimi so bili letos Oto Brglez, izkušeni tehnični vodja in ustanovitelj tehnološkega podkasta Ogrodje; Katarina Pivko, specialistka za mentorstvo in vodenje projektov v zdravstveni in visokotehnološki industriji s poudarkom na komercializaciji znanstvenih raziskav; ter Bernard Grum, ekspert za računalništvo, poslovno informatiko in podjetništvo z bogatimi izkušnjami v mentoriranju startupov. S tako raznoliko žirijo so lahko udeleženci prejeli dragocene povratne informacije in vpoglede v svoje projekte.

Letos je na DragonHacku svoje moči merilo več kot 160 udeležencev, razdeljenih v 44 ekip, ki so se borili za prestižne nagrade in priznanja. Ta dogodek ne prispeva le k slovenski tehnološki skupnosti, temveč potrjuje tudi svoj sloves kot kritično vozlišče za mlade inovatorje v regiji.

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki

Slovenski filokomunizem in neumnost I. del

Pred dvema letoma je Vlada Republike Slovenije 17. maj...

Več kot 300 prijetih ilegalcev

Policisti novomeške policijske uprave so od petka do ponedeljka...

Nov incident v “zavetju noči” – tujec jo je nadlegoval, morala ga je odriniti

Ljubljana je vsak dan manj varna. To potrjuje (znova)...

Pripadniki UNRWA ujeti pri kraji in prodaji humanitarne pomoči v Gazi

Pripadnike Agencije Združenih narodov za pomoč in zaposlovanje UNRWA...