Drama v Marseillu: Portugalci po enajstmetrovkah premagali Poljake in se uvrstili v polfinale

Portugalsko nogometno moštvo je prvi polfinalist evropskega nogometnega prvenstva v Franciji. V nocojšnji četrtfinalni tekmi v Marseillu so po streljanju enajstmetrovk s 6 : 4 (po rednem delu je bilo 1 : 1) premagali Poljake. V polfinalu se bodo Portugalci pomerili z zmagovalcem tekme Wales : Belgija.

Na srečanju v sredozemskem velemestu so naprej povedli Poljaki. Že v 2. minuti je portugalsko mrežo zatresel največji zvezdnik poljske enajsterice Robert Lewandowski. V 33. minuti so Portugalci izenačili, v polno je zadel Renato Sanches. Izid se potem ni spremenil, zato sta moštvi začeli igrati podaljške, v katerih pa so mreže spet ostale nedotaknjene.

V pokru z bele točke so bili potem uspešnejši Cristiano Ronaldo in njegovi moštveni kolegi. Tragični junak Poljakov je postal Jakub Blaszczykowski, ki je zgrešil enajstmetrovko pri izidu 5 : 4 za Portugalce. Mož odločitve je postal nato Ricardo Quaresma. Ta je ohranil mirne živce in Portugalce popeljal v polfinale.