Ibrahimi  s projektilom matiral celjskega vratarja

0

V 14. krogu prve nogometne lige je Maribor potrdil dobro formo in v štajerskem derbiju s 3 : 1 premagal Celjane.  Maribor je z odličnim strelom z dolge razdalje vodstvo popeljal Agim Ibrahimi.

Zadetek, ki se ga ne bi sramoval niti Milenko Ačimović, je padel v 50. minuti. Hitro za tem je z enajstmetrovke zadel tudi Tavares, ki se je povzpel na drugo mesto lestvice strelcev, ki pa si ga deli z še eno mariborsko legendo – Klintonom Bozgo.  V 70. minuti je razliko zmanjšal Đuranović, prav tako z odličnim strelom z razdalje, a so Mariborčani razliko zopet povečali z golom Sallalicha.

Ostale tekme
Tekma med Rudarjem in Krškim se je končala brez zadetkov. Radan, vratar Rudarja, je v 51. minuti obranil močan strel z enajstmetrovke.

Domžale so na domačem terenu premagale Krčana s tremi goli razlike. Tekma se je zaključila z rezultatom 3 : 0. Zadetke sta prispevala Horvat (dva zadetka) in Vuk.

Gorica je v gostovanju z 2 : 1 porazila moštvo Zavrča. Zavrč v devetih medsebojnih dvobojih Gorice še ni premagal.