Država nam razpada pred našimi očmi. S tem so se začeli počasi strinjati tudi na “depolitizirani” RTV, čeprav tam še vedno krivijo izkoriščevalsko podjetništvo namesto pravega krivca: Vlade Republike Slovenije. Skoraj vsi analitiki že v en glas govorijo, da imamo opravka z najslabšo vlado v zgodovini države. A njen vodja, Robert Golob, tega ne vidi. Zdi se, kot da živi na drugem planetu. V objavi na Facebooku je zopet poskrbel za odprta usta tako političnih nasprotnikov kot zaveznikov.
Takole je začel: “Demokracija, svoboda, sodelovanje, upokojenci, povezovanje, mladi, sreča, poslušanje, pomoč, dijaki, zaposleni, dialog, svoboda. Zaupanje.”
[/color-box]In nadaljeval v podobnem: “Dve leti vlade dr. Roberta Goloba so zaznamovali najhujša naravna nesreča v zgodovini države in hkrati najhitrejši odziv države, rekorden dvig pokojnin, vrnitev spoštovanja ljudi in svobodo medijev, ugled Slovenije v tujini, naložbe v visokotehnološka podjetja, znanost in raziskave ter občutek svobode med ljudmi. #MočZaupanja #DosežkiVlade
Dosežki vlade – stagnacija, gospodarska kataklizma, prevzem medijev
Po čem si bomo v resnici najbolj zapomnili vlado Roberta Goloba? Po tem, da je skupaj s svojo NVO-jevsko ulico prevzel 120-milijonski javni medijski sistem RTV Slovenija in se nato celo kar v oddaji s Tanjo Starič hvalil, da je skupaj z novinarji RTV Slovenija policijo in RTV “čistil” janšistov, zaradi česar ga je sredi parlamenta grajal kar predsednik največje evropske stranke EPP Manfred Weber. Prav tako je za “svobodo medijev” poskrbel tako, da je medijskemu tajkunu Martinu Odlazku nazaj “prodal” družbo Salomon, ki jo je država prevzela potem, ko je zabredla v dolgove. Istemu tajkunu je namenil tudi milijone iz medijskega razpisa, medtem ko so se njegovi ministri – kakšno presenečenje – veselo reklamirali v revijah, ki pripadajo njegovi hobotnici. Tako je poskrbel za medije.
A Golob je “poskrbel” tudi za gospodarstvo. Pod modrim vodstvom Golobovih “odrastnikov” je Slovenija utrpela rekordni padec industrijske proizvodnje v evrskem območju – kar za 7,4 % se je znižal naš industrijski “output”. To je skoraj dvakrat večje znižanje kot na Hrvaškem in skoraj trikrat večje kot na Finskem.

Mandat si bomo zapomnili tudi po vsak dan novih davkih, ki niso naredili življenja le dražjega, ampak tudi manj predvidljivega. Ta vlada je zmanjšala plače s prekinitvijo Janševega dohodninskega zakona, prav tako je izvedla obvezno dopolnilno zdravstveno zavarovanje, dodatno pa plače obremenila še z dodatkom za dolgotrajno oskrbo. Na koncu imamo – če upoštevamo še inflacijo, ki je prav tako nadpovprečna v primerjavi z drugimi državami EU – 20 do 25 odstotkov nižji osebni dohodek kot leta 2021, kar seveda velja tudi za upokojence in njihove dohodke, za katere se Golob hvali, da so jim uredili “rekorden dvig pokojnin”, čeprav so bile vse povišice le redna usklajevanja z inflacijo.
Ni pa povsem jasno, o kakšnem “ugledu v tujini” govori Golob, saj smo v času “feministične politike” Tanje Fajon pristali povsem na robu zahodnega dojemanja zunanjih odnosov: naši politiki se družijo z arabskimi despoti in obsojajo Izrael, edino liberalno demokracijo na Bližnjem vzhodu, pri tem pa uporabljajo celo poročila teroristične skupine Hamas in njihovega “ministrstva za zdravje”. Premier pa je pred časom zaslovel tudi v mednarodnih medijih z izjavo, da se da virus Covid-19 zdraviti s slano morsko vodo in nastavljanjem soncu.
Samohvale si gotovo ni pisal sam
Težko je verjeti, da mu je tak neverjetni pamflet pisal kak poklicni piarovec na Uradu vlade za komuniciranje ali pa celo delavec v stranki. Opaziti je “influencerski” pristop do pisanja, ki ga premorejo večinoma krogi okrog njegove partnerice, ki se pretežno ukvarjajo s t. i. “ustvarjanjem vsebin” za hitro konsumpcijo manj inteligentnih na socialnih omrežjih. A še vedno je podpisan “Dr. Robert Golob” v skupini “Gibanje Svoboda”. Torej so te narcisoidne besede dejansko blagoslovljene z njegove strani. Bolj se bliža konec mandata, bolj bombastične so besede kmalu propadlega politika.
Vedno bolj pa je videti, da Golob resnično verjame v svojo politično, osebnostno in podjetniško superiornost in sploh ne razume, da mu ljudje ne zaupajo več, ne glede na to, da so mu mediji še vedno naklonjeni.
I. K.