Italija: islamizacija prinaša resne družbene in varnostne izzive

Datum:

Italija z velikimi koraki stopa po poti družbenih sprememb, ki jih narekujejo masovne migracije iz držav tretjega sveta. Nazadnje so ob koncu ramadana kar zaprli eno od šol, ker je 40 odstotkov dijakov muslimanskega porekla. Tudi varnostne razmere vse bolj spominjajo na Bližnji vzhod. Pred nasiljem migrantov niso več varni niti policisti. 

Italijanska družba se zaradi enormnega priliva migrantov naglo spreminja, posledično pa tudi Italija kot država vse bolj spominja na države tretjega sveta, zlasti na Bližnji vzhod. Zadnja novica po poročanju sky tg24 prihaja iz kraja Pioltello v bližini Milana, kjer so zaradi sklepa ramadana zaprli šolo, ki ga sicer praznuje veliko število tamkajšnjih dijakov. Kar 40 odstotkov med njimi naj bi imelo muslimanske korenine.

Zadevo je kot zaskrbljujočo komentirala evropska poslanka Severne lige Silvia Sardone. Prepričana je, da gre za islamizacijo družbe. To ne pomeni le spreminjanja kulture in družbe kot takšne. Velike skrbi vzbuja rastoče nasilje posameznih skrajnežev in tolp, pred nasiljem pa niso več varni niti organi pregona. Il Giornale poroča o primeru, ki se je pripetil na območju Milana, kjer je 22-letni lovec s pastmi (traper), po rodu Tunizijec, na silvestrovo na policijo streljal s pištolo. Žalil je policiste in proti njim izstrelil več strelov, vendar na srečo ni nikogar ranil. Ovadili so ga zaradi nedovoljenega posedovanja orožja in žalitve uradne osebe. Migrant je dogodek posnel in ga objavil na svojem Instagramu, medtem ko je večja skupina mladih Severnoafričanov zažigala kupe smeti. Tako si nekateri zamišljajo praznovanje.

K sreči je policija omenjenega Tunizijca izsledila že v nekaj urah. Nato se je morala policija soočiti s še eno skupino mladih, po rodu večinoma Severnoafričanov, ki so se na policijo spravili s kamenjem. Il Giornale pa poroča tudi o primeru 38-letnega tunizijskega džihadista. Ta že 23 let biva v Italiji in je javno grozil, da bo šel v Rim ali Bologno in se razstrelil. V preteklosti je bil sicer že obsojen zaradi nasilja nad ženo.

Za dogajanje na Bližnjem vzhodu je na splošno obtožil Italijo in Zahod. V preteklosti je na družbenih omrežjih objavljal vsebine, kjer je omenjena “Islamska država” in v katerih je hvalil džihad, kar kaže na njegov verski radikalizem. Prav tako je Izrael označil za “razbojniško državo”, Zahod pa je zanj tarča. Izražal je nestrpnost do italijanskih oblasti ter močna protizahodna in protisemitska čustva.

Uradnikom, ki so mu nedavno zaradi posedovanja mamil odvzeli vozniško dovoljenje, pa je zabrusil, da “obstaja sedem držav, ki bi morale izginiti iz obličja Zemlje“. Italijanski medij navaja tudi primer 33-letnega Egipčana, ki je v Milanu fizično napadel več oseb. Le teden dni po napadu Hamasa na Izrael se je moški, oblečen v sivo tuniko in v rokah vihteč Koran, brez razloga zaganjal v mimoidoče in vpil “Alah je velik, danes vsi umirajo, Allah Akbar“. Kričal je tudi na policijo, ki ga je ustavila.

Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki

Boštjan M. Turk: “Čestitka delavstvu za 1. maj! Ne obupajte, še huje bo!”

Publicista in profesorja dr. Boštjana M. Turka smo vprašali...

Je partner Maše Kociper in vpliven odvetnik vpleten škandal?

Spomnite se naslednjič, ko vam bodo aktualni oblastniki pridigali...

[Video] Kangler na kmetijo povabil Goloba, namesto njega prišel nekdo drug

Nekdanji državni sekretar na ministrstvu za notranje zadeve Franc...