Italija: Stavka sindikatov, potem ko so migranti zabodli sprevodnika

Datum:

Kar šest železniških sindikatov je po vsej Italiji napovedalo stavko, potem ko sta v ponedeljek dva severnoafriška imigranta v Genovi zabodla sprevodnika na vlaku. 

Vodje sindikatov so ob tem dejali, da je čas, da zavzamejo stališče po “nasilnih in ponavljajočih se napadih” na njihove delavce. Sprevodnik je bil namreč v ponedeljek resno poškodovan, potem ko sta ga na regionalnem vlaku v Genovi Rivarolo zabodla dva mladeniča severnoafriškega porekla, poroča Remix News.

Gre za simptomatični dogodek, ki kaže na naraščajoče migrantsko nasilje po državi, s katerim se soočajo tudi njihovi delavci. Napad se je zgodil okoli 13. ure na progi Genova Brignole-Busalla na regionalnem vlaku 12042, ko je 44-letni sprevodnik pregledoval vozovnice.

Storilca sta med rutinskim pregledom napadla sprevodnika
Storilca, domnevno brez vozovnic, sta med rutinskim pregledom napadla sprevodnika. Eden od napadalcev, 21-letni Egipčan, naj bi z nožem dvakrat zabodel sprevodnika.

V napad je bil vpleten tudi drugi osumljenec, 17-letni mladoletnik severnoafriškega porekla z italijanskim državljanstvom. Oba napadalca sta pobegnila s kraja dogodka, vendar ju je policija hitro prijela po zaslugi opisov potnikov.

Domen Mezeg

Sorodno

Zadnji prispevki