Izredno stanje v Parizu: Avtomobil poln orožja in plina se je zaletel v policijski avtomobil in zagorel

Datum:

Francosko notranje ministrstvo je potrdilo, da je voznik, ki se je z avtomobilom najprej zaletel v policijski kombi na Elizejskih poljanah sredi Pariza, nato pa je vozilo začelo goreti, mrtev. Policija je v vozilu našla kalašnikovke, pištole in plinske steklenice. Preiskovalci menijo, da je bil incident nameren, uvedli so tudi že protiteroristično preiskavo.

Tiskovni predstavnik notranjega ministrstva Pierre-Henry Brandet je dejal, da je policija voznika potegnila iz gorečega vozila, ki pa je bil takrat zelo verjetno že mrtev. Francoski notranji minister Gerard Collomb je kasneje potrdil njegovo smrt, incident pa je označil kot poskus napada.

https://twitter.com/OnlineMagazin/status/876824878145515520

V vozilu so našli več vrst orožja in eksploziva, incident pa razkriva najvišjo stopnjo ogroženosti v Franciji. V napadu k sreči ni bil ranjen nihče drug, razen napadalca, ki je tudi umrl. Ta se je zaletel v policijski kombi, vozilo znamke Renault Megane pa je zagorelo.

Z. V., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Slovenci v drugih državah ne morejo voliti na lokalnih volitvah

V državah nekdanje Jugoslavije, z izjemo Hrvaške, Slovenski državljani...

RTV za naš denar promovira političarko, ki so jo volivci poslali na smetišče zgodovine

Urško Klakočar Zupančič so volivci poslali na smetišče politične...

Tragedija na Jadranu: našli četrto truplo iz potopljene jadrnice

Huda pomorska nesreča med otokoma Šolta in Brač je...

V poslanske klopi sedli novi poslanki

DZ je na današnji izredni seji potrdil mandata nadomestnima...