So Karlu Erjavcu šteti dnevi?

Datum:

Predsednik stranke DeSUS Karl Erjavec je po naših informacijah ponudil odstop kot predsednik upokojenske stranke, ki jo je vodil več kot desetletje. Obstaja zelo verjetna možnost, da bo vodstvo stranke odstop sprejelo.

Odločitev organov stranke bo znana v petek, po naših informacijah pa je zelo verjetno, da bodo odstop sprejeli. Začasno utegne stranko prevzeti vodja poslanske skupine Franc Jurša ali podpredsednik Tomaž Gantar.

Vodja poslanske skupine DeSUS Franc Jurša je v petek predvolilno koalicijo, ki jo je z ljubljanskim županom Zoranom Jankovićem sklenil Erjavec kot predsednik DeSUS, označil za napako. Glede na slab volilni rezultat stranke in dejstvo, da je Erjavec v nedeljo ostal brez poslanskega stolčka, je Jurša dejal, da bi na Erjavčevem mestu ponudil odstop.

Foto: STA

DeSUS je na letošnjih volitvah osvojila 4,91 odstotkov glasov in s tem dobila pet poslanskih sedežev v novem sklicu DZ. Letošnji volilni rezultat stranke je bistveno slabši kot na volitvah leta 2014, ko je stranka osvojila 10,14 odstotka glasov in 11 poslanskih stolčkov.

Škandal24

Sorodno

Zadnji prispevki

Sprejet CHARLIE Act: v šolah ne smejo več učiti spolne ideologije

Predstavniški dom zvezne države New Hampshire je sprejel zakon,...

Opozorilo za vse imetnike orožja: petek je zadnji dan za prekategorizacijo, sicer sledi globa

Vse imetnike orožnih listin opozarjamo, da se petletni prehodni...

Nova kazenska zadeva za Smodeja: očitajo mu dve goljufiji z javnim denarjem

Ljubljansko tožilstvo je proti Dušanu Josipu Smodeju, nekdanjemu vodji...

Fokusna skupina za davke pripravlja predlog novele Zakona o dohodnini

Včeraj je v okviru Strateškega sveta za gospodarstvo, posvetovalnega...