Kot vemo, Golob danes ni odstopil s funkcije predsednika vlade. Zjutraj se je skupaj s skupino zvestih poslancev in poslank pojavil pred mediji, kjer je napovedal pravni boj, nato pa prst uperil proti Tatjani Bobnar. Med podporniki ni bilo najti koalicijskih partnerjev, ki so vest o kazenski ovadbi, ki jo je zoper premierja podala policija in ki ga bremeni političnih pritiskov na delo policije, sprejeli zadržano.
V Levici so celo podali izjavo, ki bi jo bilo mogoče interpretirati na način, da bi premierstvo Roberta Goloba lahko kmalu preseglo rok trajanja. Na novinarsko vprašanje o premierjevi politični odgovornosti so odgovorili, da je vsak politik odgovoren za lastno kredibilnost in verodostojnost, zato mora sam presoditi, kdaj je prešel “tisto točko, ko ima preveč bremen, da bi lahko še kredibilno ali verodostojno opravljal svojo funkcijo”.
V Levici so še zapisali, da sta koordinatorka Levice Asta Vrečko in predsednik vlade danes že govorila. “Premier je danes prva pojasnila naši koordinatorki že dal. Na tej točki nimamo dovolj podatkov, da bi se lahko do tega opredelili. Pričakujemo, da bodo organi v čim krajšem možnem času povedali, na čem je stvar,” je povedal minister Luka Mesec. Slednji je še povedal, da pričakuje pojasnila tudi širši koaliciji.
V Levici se verjetno zavedajo, da državnozborske volitve niso več daleč v prihodnosti, in v kolikor bi se izkazalo, da predsednik vlade ne bi uspel zadovoljivo odgovoriti na vsebino kazenske ovadbe, bi jim lahko podpora premierju še znižala javnomnenjsko podporo.
Socialni demokrati se bodo o zadevi pogovorili
Socialni demokrati so se na dogajanje odzvali pisno, kjer so zapisali, da premierjevo kazensko ovadbo spremljajo z vso resnostjo in odgovornostjo. Kot ključno navajajo, da pričakujejo, da bodo neodvisni preiskovalni organi opravili svoje delo strokovno in avtonomno, poroča STA.
Analitiki so že pred meseci opozarjali na napetosti med Gibanjem Svoboda in SD. Te so zelo verjetno dosegle vrelišče z afero podrtija, ki so jo lansirali vladi (oz. Gibanju Svoboda) zvesti mediji, zelo verjetno zato, da bi pred evropskimi volitvami omejili rast Socialnih demokratov. Kaj kmalu se je sicer izkazalo, da so bili v afero enakovredno vpleteni tako Dominika Švarc Pipan (SD) kot tudi finančni minister Klemen Boštjančič in predsednik vlade, oba svobodnjaka.
Tudi digitalno ministrico so potisnili čez prag
Zelo zanimivo je bilo tudi vedenje SD, ko se je približeval odstop Emilije Stojmenove Duh. Tudi tedaj niso stopili v bran nekdanji digitalni ministrici, ravno nasprotno. Ko so podpredsednico Meiro Hot povprašali, ali pričakuje odstop Stojmenove Duh, je ta odgovorila: “Pričakovala bi, ampak kaj bo, pa bomo videli.” Več – TUKAJ.
Ž. K.
