Koper suvereno do zmage, obveljal zakon bivšega

Gledalci so lahko na zadnji tekmi 27. kroga Prve lige Telekoma Slovenije v Halozah videli izjemno zanimivo tekmo. Suverene zmage pa so se na koncu veselili nogometaši Kopra, ki so slavili s 3 : 1. Vrnili so se tudi nekdanji nogometaši Zavrča, ki so imeli za veselje več razlogov kot njihovi nekdanji soigralci.

Za nami je torej izredno zanimiv 27. krog, morda celo najboljši v tem spomladanskem delu. Skupno smo ta konec tedna videli kar 15 zadetkov kar pomeni v povprečju 3 zadetke na tekmo.

27. krog

Zavrč 1 : 3 Koper (0 : 2)
600; Tahiraj 81.; Datković 20., 26., Belima 59.
Rdeči karton: Luka Batur (Koper) 76.

Izjemno podobni ekipi sta se pomerili v Zavrču, kjer je na klopi Kopra debitiral Milan Obradović. Domači so sicer tekmo začeli za odtenek bolje, in to s tremi streli proti vratom Kopra. Prva akcija kozličkov pa se je že spremenila v zadetek. Po podaji Štulca iz prostega strela je najvišje skočil Toni Datković in z glavo zadel za vodstvo proti nekdanji ekipi. Samo 6 minut kasneje je še enkrat več domačo publiko šokiral Datković, ki je tudi tokrat zadel po prostem strelu, ki ga je izvajal Leko. Zavrč je drugi polčas začel odlično, vendar so sodniki zadetek Antonia Pavića zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Vse skupaj so kaznovali gostje in po hitrem protinapadu povišali svojo prednost – tudi s pomočjo vratnice je zato poskrbel Ruben Belima. Ko se je že zdelo, da bo Koper tekmo mirno pripeljal do konca, je v 77. minuti rdeči karton prejel Luka Batur. Zavrč je uspel priti zgolj do tolažilnega zadetka, pod katerega se je v 81. minuti vpisal Francesco Tahiraj. Koprčani so ohranili mirno kri in tekmo pripeljali do konca z 2 zadetkoma prednosti. Po dolgem času so vendarle pokazali pravi obraz, uspešno je debitiral tudi Obradović, ki je z zmago Koper dvignil na visoko 6. mesto.